Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Nigdy tu nie wrócę Zobacz większe

Nigdy tu nie wrócę

KRASNODĘBSKI JAN PAWEŁ

978-83-957581-8-8

Nowy

STOWARZYSZENIE PISARZY POLSKICH

35 egz.

14,00 zł

20,00 zł

-30%

Autor KRASNODĘBSKI JAN PAWEŁ
Rok wydania 2021
Ilość stron 80
Szerokość (mm) 125
Wysokość (mm) 200
Grzbiet (mm) 6
Wymiary 125 x 200 x 6 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca STOWARZYSZENIE PISARZY POLSKICH

Zbiór wierszy Jana Pawła Krasnodębskiego jest bogaty w zaskakujące zestawienia faktów, rzeczy, określeń, i w rozpięte szeroko metaforyczne obrazy, nieraz brutalne, zgryźliwe, ale bywa, że niosące ciepło. Autor dzieli swe życie między zatratę i radość, chaos i doskonałość, a także przeciwstawia i zarazem zbliża wzajemnie kobiecość i męskość, w całej ich pełni, w rzadko przez innych pokazywanych barwach i sztafażach. Dzieli przekaz między siebie, ostro doświadczonego klęską i sukcesem, kobietę z jej całą osobliwością, wszystkim zawiadując jako narrator, który zestawia rzeczy w rozedrganej wizji. Przekorny tytuł każe się domyślać, że jednak poeta chce wracać, a tylko śmierć, kto wie, czy nie samobójcza, zabarykaduje mu drogę... Bo życie jest rodzajem samozagłady.
Piotr Mȕldner-Nieckowski


Jan Paweł Krasnodębski - urodził się 12 czerwca 1947 roku w Bytomiu. Laureat nagrody im. Andrzeja Bursy. Debiutował wierszami w "Odrze" (1970) i tomem poezji "Rozmowa z Innym Bogiem (Ossolineum 1972). Wydał dwadzieścia dziewięć książek prozatorskich, w tym dwadzieścia jeden powieści (m.in. "Stokrotka", "Odwyk", "Martwy blues") - oraz dziesięć tomików poetyckich. Żonaty, dwie córki. Mieszka w Katowicach. Od 1983 roku jest abstynentem.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Nigdy tu nie wrócę

Nigdy tu nie wrócę

Zbiór wierszy

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii