Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Kwantowy kosmos Od wczesnego świata do rozszerzającego się uniwersum Claus Kiefer motyleksiążkowe.pl Zobacz większe

Kwantowy kosmos Od wczesnego świata do rozszerzającego się uniwersum

KIEFER CLAUS

978-83-7886-715-9

Nowy

COPERNICUS

9 egz.

W poszukiwaniu formuły wszechświata

Więcej szczegółów

40,73 zł

59,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor KIEFER CLAUS
Rok wydania 2023
Ilość stron 382
Szerokość (mm) 140
Wysokość (mm) 205
Grzbiet (mm) 28
Wymiary 140 x 205 x 28 mm
Oprawa miękka
Wydawca COPERNICUS

Czy wszechświat ma początek i koniec? Istnieje jeden świat, a może jst ich wiele? Zależność między grawitacją a fizyką kwantową, związek między siłami w skali mikro a makro – między atomami a planetami i galaktykami, to kwestie kluczowe dla dalszego rozwoju współczesnej fizyki. Zespolenie obu tych światów w jedną teorię grawitacji kwantowej pozwoli stworzyć obraz świata, w którym jest miejsce również dla nas. Nasz wszechświat zna cztery siły elementarne: trzy na poziomie atomów, a jedną na poziomie planet i galaktyk. Jak można ująć je w jeden spójny model? Współczesna fizyka nieustannie zadaje sobie to pytanie i – jeszcze – nie zna na nie odpowiedzi. Teoria grawitacji kwantowej ma szansę to zmienić.
Claus Kiefer zabiera czytelnika w krótką podróż przez teorię względności i teorię kwantową oraz strzałkę czasu i kosmologię, aby dotrzeć do grawitacji kwantowej i kosmologii kwantowej. Autor wyjaśnia, co kryje się za takimi fenomenami jak czarne dziury, kot Schrödingera, ciemna energia, struny czy funkcja falowa wszechświata, tworząc zarysy nowej teorii i jej odpowiedzi na pytania znajdujące się w centrum zainteresowania współczesnej fizyki. Claus Kiefer - studiował fizykę i astronomię na uniwersytetach w Heidelbergu i Wiedniu. Jest profesorem fizyki teoretycznej na Uniwersytecie w Kolonii i jednym z czołowych ekspertów kwantowej grawitacji. Autor kilku książek o teorii względności i kosmologii kawantowej.     

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kwantowy kosmos Od wczesnego świata do rozszerzającego się uniwersum

Kwantowy kosmos Od wczesnego świata do rozszerzającego się uniwersum

W poszukiwaniu formuły wszechświata

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii