Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Wprowadzenie do chemii fizycznej T.3 Zobacz większe

Wprowadzenie do chemii fizycznej T.3

STOKŁOSA ANDRZEJ

978-83-7586-150-1

Nowy

FOSZE

1 Przedmiot

Podręcznik polecany jest dla studentów wydziałów chemicznych, ale również niechemicznych jak, ceramika, inżynieria materiałowa, metalurgia, nanotechnologia, biotechnologia, na kierunkach, w których chemia (termodynamika chemiczna) jest podstawą opisu zjawisk.

Więcej szczegółów

51,87 zł

79,80 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-35%

Ostatnie egzemplarze!

Autor STOKŁOSA ANDRZEJ
Rok wydania 2020
Ilość stron 559
Wymiary 242 x 170 mm, oprawa miękka
Oprawa miękka
Wydawca FOSZE

Mozę być również pomocna dla uczniów szkół średnich o profilu chemicznym, olimpijczyków fascynujących się chemią, pragnących pogłębić wiedzę i zrozumieć procesy fizykochemiczne.
Celem niniejszego podręcznika jest pokazanie, że wszystkie zjawiska fizyczne i chemiczne należy interpretować w oparciu o termodynamikę chemiczną, co dla fizykochemika jest oczywiste, ale ostatnio w procesie kształcenia na kierunkach niechemicznych zbyt upraszczane i marginalizowane.
Omawiane w niniejszym podręczniku zagadnienia, oprócz tego, że dostarczają wiedzy, powinny służyć jako przykłady do utrwalenia pojęć i praw (zasad) termodynamicznych, rozwinięcia sposobu chemicznego myślenia, które przy różnych zjawiskach jest takie samo.
Opanowanie chemii fizycznej powinno doprowadzić do wniosku, że właściwości materii zależą od wzajemnych oddziaływań (wiązań) pomiędzy atomami, jonami czy cząsteczkami, które w zależności od układu opisują odpowiednie funkcje termodynamiczne. A zmiana tych funkcji wskazuje na potencjalne możliwości zachodzenia procesów w określonym kierunku, które to procesy dążą do osiągnięcia stanu równowagi. Z kolei stan równowagi jest punktem odniesienia, względem którego nie tylko rozważa się skutki jego zaburzenia, ale i kierunki zachodzenia procesu. Wnioski powyższe odnoszą się do każdego procesu i przemiany oraz powinny dać odpowiedź na pytanie: czy chemia fizyczna jest trudna czy prosta?

Nazwa producenta Wydawnictwo Oświatowe FOSZE Zbigniew Szewczyk
Miasto Rzeszów
Ulica, numer domu i lokalu ZAWISZY CZARNEGO 40 C
Kod pocztowy 35-082
Kontakt mailowy fosze@fosze.com.pl
Kraj pochodzenia Polska

Produkty z tej samej kategorii