Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Gospodarka, przedsiębiorczość, praca. Studium z perspektywy katolickiej myśli ekonomiczno-społecznej Zobacz większe

Gospodarka, przedsiębiorczość, praca. Studium z perspektywy katolickiej myśli ekonomiczno-społecznej

ZADROGA ADAM

978-83-7306-870-4

Nowy

TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

14 egz.

28,56 zł

42,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor ZADROGA ADAM
Rok wydania 2019
Ilość stron 154
Wymiary 170 x 240 mm, oprawa miękka
Oprawa miękka
Wydawca TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

Rozwijająca się dziś ekonomia, zmierzająca do wskazania optymalnych sposobów pomnażania zasobności narodów i szukająca skutecznych dróg zarządzania wytworzonym bogactwem, potrzebuje refleksji etycznej, która wskaże szanse i zagrożenia twórczego zaangażowania człowieka w przetwarzanie świata. Fundamentem refleksji etycznej i jej punktem odniesienia jest prawdziwa koncepcja osoby, która ma swoje najgłębsze zakorzenienie w Objawieniu odwiecznej prawdy i miłości przyniesionym przez Jezusa Chrystusa. Z tym większą radością trzeba powitać nową książkę Adama Zadrogi, która jest owocem jego poszukiwań z zakresu teologii moralnej społecznej.

Z recenzji o. prof. dra hab. Andrzeja Derdziuka OFMCap

Oryginalną myślą Adama Zadrogi w recenzowanej książce jest postulat rozważania problematyki ekonomicznej w duchu teologii personalistycznej z jednoczesną krytyką dominującego w gospodarce od czasów nowożytnych utylitaryzmu. Według Autora - mimo iż gospodarka rozwija się w otoczeniu rynku i w określonym środowisku społecznym - to właśnie zasady moralne pozwalają chronić zarówno rynek, jak i społeczeństwo przed nadużyciami ekonomii utylitarystycznej. Chodzi więc nie tylko o wizję ekonomii wydajnej i użytecznej, ale takiej, która by służyła człowiekowi. Dlatego Autor stara się promować bogate doświadczenie nauczania społecznego Kościoła na gruncie nauk ekonomicznych. Poszukuje zatem wspólnej płaszczyzny w obszarze badań gospodarującego człowieka tak dla ekonomii, jak i dla katolickiej nauki społecznej. Adresatami niniejszej książki [...] są zarówno ekonomiści poszukujący nowego spojrzenia na gospodarkę w świetle zasad katolickiej nauki społecznej, jak i teologowie zainteresowani interdyscyplinarnym spojrzeniem na związki ekonomii z moralnością.

Z recenzji ks. dra hab. Krzysztofa Kietlińskiego, prof. UKSW

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Gospodarka, przedsiębiorczość, praca. Studium z perspektywy katolickiej myśli ekonomiczno-społecznej

Gospodarka, przedsiębiorczość, praca. Studium z perspektywy katolickiej myśli ekonomiczno-społecznej

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii