Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Bezpieczeństwo energetyczne wyzwaniem XXI wieku Zobacz większe

Bezpieczeństwo energetyczne wyzwaniem XXI wieku

PRACA ZBIOROWA

978-83-65096-64-7

Nowy

WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA

2 egz.

Bezpieczeństwo - wielorakie perspektywy.

Więcej szczegółów

27,93 zł

39,90 zł

-30%

Ostatnie egzemplarze!

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2017
Ilość stron 195
Wymiary 170 x 240 mm, oprawa miękka
Oprawa miękka
Wydawca WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA

Bezpieczeństwo, warunkowane występowaniem wieloaspektowych zagrożeń, jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. Różnorodne dziedziny bezpieczeństwa, skorelowane wzajemnymi relacjami, często stanowią przedmiot badań naukowych. Jedną z nich jest bezpieczeństwo energetyczne, uwarunkowane czynnikami politycznymi, względami ekonomicznymi państwa, aspektami ekologicznymi oraz obowiązującymi w tym względzie przepisami prawa narodowego i międzynarodowego.
Spójność działań w zakresie przeciwdziałania różnorodnym zagrożeniom na arenie międzynarodowej powinna sprzyjać budowaniu systemów bezpieczeństwa, których konstrukcja i technologia będzie adekwatna do specyfiki zagrożeń. Niejednorodność i skala niebezpieczeństw wpływają na zmianę uregulowań prawnych, polityki, strategii oraz konstrukcji systemów bezpieczeństwa, których skuteczność zależy od zsynchronizowanych działań na niwie naukowo-badawczej.


Problemy bezpieczeństwa w kontekście istniejących i ciągle ewoluujących zagrożeń będą zawsze stymulowały potrzebę prowadzenia dalszych badań, co w pełni potwierdzają treści zawarte w niniejszej publikacji.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Bezpieczeństwo energetyczne wyzwaniem XXI wieku

Bezpieczeństwo energetyczne wyzwaniem XXI wieku

Bezpieczeństwo - wielorakie perspektywy.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii