Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Wykłady z podstaw informatyki Wyd 2022 2023 Witold Sikorski motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Wykłady z podstaw informatyki Wyd 2022 2023

SIKORSKI WITOLD

978-83-966055-0-4

Nowy

WITKOM

5 egz.

Wydanie uaktualnione i uzupełnione

Więcej szczegółów

20,39 zł

29,99 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor SIKORSKI WITOLD
Rok wydania 2022
Ilość stron 176
Szerokość (mm) 170
Wysokość (mm) 242
Grzbiet (mm) 9
Wymiary 170 x 242 x 9 mm
Oprawa miękka
Wydawca WITKOM

Książka jest rozbudowanym zapisem wykładów prowadzonych przez autora w ramach przedmiotu Podstawy Informatyki. Zawiera informacje potrzebne studentom kierunków nie związanych z informatyką, zwłaszcza inżynierom wszelkich specjalności. Nacisk położono na kodowanie informacji - zapis znaków, liczb i innych niezbędnych danych zapisywanych w postaci cyfrowej. Przedstawiono też podstawy bezpieczeństwa i szyfrowania danych.

Druga część książki poświęcona jest algorytmom oraz ich budowie i stosowanym sposobom zapisu. Omówiono także podstawy programowania i przejście pomiędzy algorytmem a programem. Książkę kończą rozdział poświęcony zagadnieniom prawnym i społecznym korzystania z komputerów oraz dodatki zawierające zadania i ćwiczenia.

Obecnie wydanie 2022/23 zostało uaktualnione i uzupełnione.

Dr inż. Witold Sikorski od wielu lat wykłada przedmioty informatyczne na wydziale Inżynierii Budowlanej, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Prowadził różne wykłady, w tym z podstaw informatyki, podstaw programowania, administracji i zarządzania systemami komputerowymi oraz bezpieczeństwa informacji. Jest autorem wielu książek oraz podręczników szkolnych i akademickich.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wykłady z podstaw informatyki Wyd 2022 2023

Wykłady z podstaw informatyki Wyd 2022 2023

Wydanie uaktualnione i uzupełnione

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii