Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Asteroidy Jak miłość, strach i chciwość zadecydują o naszej przyszłości Zobacz większe

Asteroidy Jak miłość, strach i chciwość zadecydują o naszej przyszłości

ELVIS MARTIN

978-83-7886-641-1

Nowy

COPERNICUS

11 egz.

Zdaniem Martina Elvisa na tych małych ciałach niebieskich ogniskować się będą trzy potężne siły: odwieczna Miłość do rozumienia i poznawania świata, Strach przed anihilacją gatunku ludzkiego oraz Chciwość – chęć wejścia w posiadanie niezmierzonych bogactw.

Więcej szczegółów

54,33 zł

79,90 zł

-32%

Autor ELVIS MARTIN
Rok wydania 2022
Ilość stron 432
Szerokość (mm) 140
Wysokość (mm) 215
Grzbiet (mm) 37
Wymiary 140 x 215 x 37 mm
Oprawa miękka
Wydawca COPERNICUS

U jednych widok asteroidy wywołuje lęk. Nie bez przyczyny w tradycji i kulturze skały spadające z nieba niosą pożogę i śmierć. Inni myślą za Mendelejewem: węgiel, żelazo, nikiel, krzem. To z tych pierwiastków są zwykle złożone okruchy pozostałe po formowaniu się planet.

U Martina Elvisa asteroidy wywołują zupełnie inne emocje. Zdaniem szanowanego astronoma na tych małych ciałach niebieskich ogniskować się będą trzy potężne siły: odwieczna Miłość do rozumienia i poznawania świata, Strach przed anihilacją gatunku ludzkiego oraz Chciwość – chęć wejścia w posiadanie niezmierzonych bogactw.

Czy rozmiłowanie w odkrywaniu oraz obawa przed zabójczym uderzeniem asteroid, podsycane żądzą zysku, dadzą początek projektowi kosmicznego górnictwa – biznesu na skalę Układu Słonecznego albo i większą? Dzięki eksploatacji asteroid cywilizacja z ziemskiej przeistoczy się w kosmiczną. „Nauka umożliwi Chciwość, ale jednocześnie Chciwość umożliwi Naukę”– pisze przewrotnie Elvis w swojej książce.Muszę przyznać, że "Asteroidy" są dla mnie niezwykle zaskakującą pozycją. Nie spodziewałem się, że można w taki sposób pisać o, chyba najbardziej pomijanych, drobnych ciałach niebieskich. Do tego kapitalny język autora, konkretna wartość merytoryczna, cała historia naszego systemu planetarnego podana w bardzo przyjemny, nawet dla kompletnego laika, sposób. Absolutnym hitem, jak dla mnie, jest rzadko spotykana umiejętność "wklejenia" w naukową treść - uczuć, które mogą popychać ludzkość do ich odkrywania, a także podróżowania do tych zbłąkanych okruchów planetarnej materii. Książka otwiera także oczy na zagrożenia płynące z ich obecności i migracji w różne rejony US.

Michał Witek, Popularyzator nauki, Centrum Edukacji Kosmicznej ASTROLABNa razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii