Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Punkt i linia a płaszczyzna Wasyl Kandyński motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Punkt i linia a płaszczyzna

KANDYŃSKI WASYL

978-83-66511-80-4

Nowy

OFFICYNA S.C.

8 egz.

Seria: Biblioteka Bauhausu
Przekład: Stanisław Fijałkowski
Posłowie: Agnieszka Rejniak-Majewska

Więcej szczegółów

30,53 zł

44,90 zł

-32%

Autor KANDYŃSKI WASYL
Rok wydania 2022
Ilość stron 224
Szerokość (mm) 166
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 19
Wymiary 166 x 210 x 19 mm
Oprawa miękka
Wydawca OFFICYNA S.C.

Książka Kandyńskiego pomyślana była jako podręcznik i przeznaczona przede wszystkim dla studentów. Dziś stanowi ona klasyczną pozycję w literaturze światowej, jest nieodzowną i poszukiwaną pomocą w studiach teoretycznych i w malarskiej praktyce.
Stanisław Fijałkowski

Rozwijane na stronach tej książki analizy są odzwierciedleniem eksperymentalnej metody nauczania, przyjętej przez Kandyńskiego w czasie jego pracy w Bauhausie. W centrum tej metody pozostaje doświadczenie i obserwacja, ukierunkowana na to, co pozornie najprostsze i najbardziej elementarne. Wszystko jednak, począwszy od owych podstawowych składników formy, w toku analiz wprawione zostaje w ruch, uzmysławiając niewyczerpaną różnorodność możliwych powiązań i oddziaływań, tak w sferze plastycznej formy, jak i poza nią... Choć praca ta stanowi „przyczynek do analizy elementów malarskich”, elementy wizualne opisywane są w niej przy pomocy licznych paralel do innych sztuk: muzyki, tańca, architektury, a także form przyrodniczych. Poszukiwana przez Kandyńskiego „jedność sztuk” przejawia się tu na poziomie ekspresyjnych pokrewieństw, odkrywanych w podstawowych środkach, które artysta na powrót pragnie ożywić.
Agnieszka Rejniak-Majewska

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Punkt i linia a płaszczyzna

Punkt i linia a płaszczyzna

Seria: Biblioteka Bauhausu
Przekład: Stanisław Fijałkowski
Posłowie: Agnieszka Rejniak-Majewska

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii