Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Upadek niemożliwy Wyd 2 Zobacz większe

Upadek niemożliwy Wyd 2

BARTOŚ TADEUSZ

978-83-64511-81-3

Nowy

PASAŻE

38 egz.

Eseje filozoficzne

Więcej szczegółów

31,28 zł

46,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor BARTOŚ TADEUSZ
Rok wydania 2021
Ilość stron 282
Szerokość (mm) 149
Wysokość (mm) 211
Grzbiet (mm) 20
Wymiary 149 x 211 x 20 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca PASAŻE

Tadeusz Bartoś patrzy na kondycję człowieka bez złudzeń. Stara się niczym nie przesłaniać jej nagiej, mało zachęcającej prawdy. Nie niesie nikomu „pocieszenia”. Tytułowa „niemożliwość upadku” to nie „dobra nowina”, ale brutalna rzeczywistość, w której zło się panoszy, a próby totalnego wyrugowania go obracają się w jego intensyfikację. Tej przemożności zła można przeciwstawić jedynie wolne od propagandy i moralnej postulatywności krytyczne myślenie.

W swoich esejach Bartoś rozważa kwestie najbardziej newralgiczne dla stanu współczesnego świata, a zarazem – najbardziej zideologizowane. Prowadzone przez niego analizy i wnioski, do których dochodzi, są odkrywcze, nierzadko wizjonerskie. Pisząc o wojnie, rewolucji, Zagładzie, antysemityzmie, patriotyzmie, złu, monoteizmie, czy polskiej tożsamości, stawia tezy niepopularne i niepokojące. Jest równie „bezlitosny” wobec środowisk i poglądów dalekich od jego własnego światopoglądu, jak i wobec tych, do których mu najbliżej. To cenna, bo nader rzadka w naszym spolaryzowanym świecie odwaga i uczciwość intelektualna.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Upadek niemożliwy Wyd 2

Upadek niemożliwy Wyd 2

Eseje filozoficzne

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii