Brak produktów
Wydawcy
KRYTYKA POLITYCZNA
"Ludziom w Polsce transformacja może przynieść czystsze powietrze i energię, zdrowsze miejsca do zamieszkania, tańszy transport, no lepsze życie po prostu." Kate Raworth
Robert Samborski były duchowny katolicki, studiuje biologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Teksty i zdjęcia prezentowane w tym tomie powstały podczas poszukiwaniach wizerunków Zagłady wśród prac zaliczanych do sztuki określanej terminem "ludowa". Książka dokumentuje wystawę "Widok zza bliska" grudzień 2018 - marzec 2019, Kraków, Muzeum Etnografiaczne im. Seweryna Udzieli, która była efektem tych badań prowadzonych 0d 2016 roku w ramach międzynarodowego projektu TRACES.
Jan Toporowski - brytyjski ekonomista specjalizujący się w problematyce kryzysów finansowych
Przełomowa książka o doświadczeniu neuroodmiennych kobiet, która zaprasza czytelniczki i czytelników do myślenia w kategoriach neuroróżnorodności – porzucenia stygmatyzacji na rzecz wzmocnienia unikatowych cech naszych umysłów.
Z Jarosławem Hrycakiem rozmawia Iza Chruślińska
Wystawę Wilhelma Sasnala w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich obejrzało prawie 80 tysięcy osób. Co powoduje, że prace dotykające powidoków polsko-żydowskiej historii, jednego z najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich artystów współczesnych, przyciągają tak wielu ludzi?
Wielkie reformy, miliardy z Unii na zrównoważony rozwój, rekordy prędkości pociągów i liczby pasażerów, a tymczasem polskimi kolejami w III RP wciąż jeździ mniej ludzi niż w PRL-u, a najnowszy tabor ma problem z osiągnięciem czasu przejazdów sprzed wojny. Co się stało, że jest tak dobrze, skoro jest tak źle?
„Kolonializm się skończył, jednak wyobrażenia pozostały”, piszą w tej śmiałej reportersko-eseistycznej książce autorzy.
Co siedzi w głowach polskich mężczyzn? Przeczytaj reportaż o młodych Polakach i wirtualnym świecie, w którym żyją.
Co wiadomo o medycznej marihuanie i jej właściwościach terapeutycznych? Całkiem sporo i coraz więcej. Wyklęta przez nowoczesną cywilizację roślina wraca do łask i zmienia oblicze współczesnej medycyny. Ku przerażeniu niektórych koncernów i polityków, ale przede wszystkim dla dobra i wsparcia milionów pacjentów.
Zachowuję wobec nacjonalizmu szczególną postawę: nie znoszę go, nie ufam mu, nie aprobuję go i boję się wszystkich jego przejawów […], lecz dostrzegam drzemiącą w nim ogromną moc, którą – w miarę możliwości – należy okiełznać dla postępu. (fragment książki)
Wspaniała kontynuacja bestsellerowego Kapitału w XXI wieku, jednej z najważniejszych książek ekonomicznych ostatnich lat.
Rosja to kraj idei, a media odgrywają w nim wyjątkowo istotną rolę.
Ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy! Jedna z ulubionych książek Davida Bowiego i Matta Damona.
Mój mąż jest z zawodu dyrektorem, czyli Jak u Barei 2Kontynuacja świetnie przyjętej przez czytelników "Jak u Barei, czyli kto to powiedział."
Co trzeba wiedzieć o legalnych i nielegalnych środkach psychoaktywnych
Jak w amerykańskim miasteczku nie powstała libertariańska utopia (i co nieco o baribalach)Przełożyła: Aleksandra Paszkowska
"Substancje psychodeliczne znane są ludzkości co najmniej od neolitu. Były i nadal są powszechnie stosowane do celów rytualnych w różnych częściach świata, ale zachodni badacze zaczęli poznawać ich potencjał stosunkowo niedawno, a mianowicie na przełomie XIX i XX wieku."(fragment)
Ta książka to zapis rocznego pobytu autorki w Berlinie.
Przygody wśród cyborgów, utopistów, hakerów i futurystów w ich skromnych staraniach, by rozwiązać problem śmierci.