Brak produktów
KRYTYKA POLITYCZNA
Maciej Lorenc przedstawia aktualny stan wiedzy o właściwościach psylocybiny, a także przybliża jej bogatą i złożoną historię, która zaczęła się znacznie wcześniej niż działania na rzecz jej kryminalizacji czy próby włączenia jej do zachodniego systemu biomedycznego jako leku.
Joanny Macy i Chris Johnstone w Aktywnej nadziei pokazują nam jak stawiać czoło kryzysom, abyśmy mogli im sprostać z większą odpornością i twórczą mocą.
Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy sprzeciwiają się coraz większej polaryzacji polskiego społeczeństwa.
Jan Mencwel - animator kultury, publicysta, działacz społeczny i aktywista miejski, współzałożyciel stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Autor książki "Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta"
Poruszająca opowieść o odkrywaniu siebie, byciu trans i zakochiwaniu się po raz pierwszy
O transpłciowości, gniewie i nadziei
"Ha-Joon prosto, zabawnie i zrozumiale mówi o tym, co medialni ekonomiści owijają w bawełnę, a wokół czego kręci się świat" Jacek Żakowski
Seria reporterska Krytyki Politycznej
Seria Reporterska Krytyki Politycznej
Rozrzut to lektura nie tylko dla miłośników sztuki, a może wręcz przede wszystkim dla „niemiłośników”. Otwiera drzwi do zrozumienia kwestii fundamentalnych: po co namsztuka i po co nam artyści.
"Ludziom w Polsce transformacja może przynieść czystsze powietrze i energię, zdrowsze miejsca do zamieszkania, tańszy transport, no lepsze życie po prostu." Kate Raworth
Robert Samborski były duchowny katolicki, studiuje biologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Thomas Piketty autor "Kapitału w XXI wieku"
Teksty i zdjęcia prezentowane w tym tomie powstały podczas poszukiwaniach wizerunków Zagłady wśród prac zaliczanych do sztuki określanej terminem "ludowa". Książka dokumentuje wystawę "Widok zza bliska" grudzień 2018 - marzec 2019, Kraków, Muzeum Etnografiaczne im. Seweryna Udzieli, która była efektem tych badań prowadzonych 0d 2016 roku w ramach międzynarodowego projektu TRACES.
Paweł Soszyński (1979-2021) był krytykiem teatralnym i pisarzem
Jan Toporowski - brytyjski ekonomista specjalizujący się w problematyce kryzysów finansowych
Przełomowa książka o doświadczeniu neuroodmiennych kobiet, która zaprasza czytelniczki i czytelników do myślenia w kategoriach neuroróżnorodności – porzucenia stygmatyzacji na rzecz wzmocnienia unikatowych cech naszych umysłów.
Z Jarosławem Hrycakiem rozmawia Iza Chruślińska
Wystawę Wilhelma Sasnala w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich obejrzało prawie 80 tysięcy osób. Co powoduje, że prace dotykające powidoków polsko-żydowskiej historii, jednego z najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich artystów współczesnych, przyciągają tak wielu ludzi?
Przekład Andrzej Wojtasik
Wielkie reformy, miliardy z Unii na zrównoważony rozwój, rekordy prędkości pociągów i liczby pasażerów, a tymczasem polskimi kolejami w III RP wciąż jeździ mniej ludzi niż w PRL-u, a najnowszy tabor ma problem z osiągnięciem czasu przejazdów sprzed wojny. Co się stało, że jest tak dobrze, skoro jest tak źle?
Antologia polskiej literatury queerWydanie trzecie, poprawione.
Jak telewizja uczy wychowywać dzieci
„Kolonializm się skończył, jednak wyobrażenia pozostały”, piszą w tej śmiałej reportersko-eseistycznej książce autorzy.
Co siedzi w głowach polskich mężczyzn? Przeczytaj reportaż o młodych Polakach i wirtualnym świecie, w którym żyją.
Tłumaczenie: Rafał Pokrywka, Michał Sutowski
Co wiadomo o medycznej marihuanie i jej właściwościach terapeutycznych? Całkiem sporo i coraz więcej. Wyklęta przez nowoczesną cywilizację roślina wraca do łask i zmienia oblicze współczesnej medycyny. Ku przerażeniu niektórych koncernów i polityków, ale przede wszystkim dla dobra i wsparcia milionów pacjentów.
Zachowuję wobec nacjonalizmu szczególną postawę: nie znoszę go, nie ufam mu, nie aprobuję go i boję się wszystkich jego przejawów […], lecz dostrzegam drzemiącą w nim ogromną moc, którą – w miarę możliwości – należy okiełznać dla postępu. (fragment książki)