Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Superniania kontra trzyletni Antoś Anna Golus motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Superniania kontra trzyletni Antoś

GOLUS ANNA

978-83-67075-31-2

Nowy

KRYTYKA POLITYCZNA

15 egz.

Jak telewizja uczy wychowywać dzieci

Więcej szczegółów

30,53 zł

44,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor GOLUS ANNA
Rok wydania 2022
Ilość stron 312
Szerokość (mm) 133
Wysokość (mm) 205
Grzbiet (mm) 23
Wymiary 133 x 205 x 23 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca KRYTYKA POLITYCZNA

Choć Konwencja o prawach dziecka obowiązuje w Polsce od ponad trzydziestu lat, społeczna pozycja dzieci wciąż znajduje wyraz w powiedzeniu „dzieci i ryby głosu nie mają”, a przekonanie, że „jeden klaps jeszcze nikomu nie zaszkodził”, jest nadal bardzo często spotykane. Dyskryminacja ze względu na młody wiek jest uważana za stan tak oczywisty, ponadczasowy i naturalny, jak kiedyś seksizm.
Badając popularne programy rozrywkowe poświęcone wychowywaniu dzieci i rozmawiając z ich uczestnikami, Anna Golus pokazuje, w jaki sposób telewizja odzwierciedla i reprodukuje kulturę, która lekceważy i uprzedmiotawia osoby niepełnoletnie oraz wspiera oparte na przemocy wzorce relacji. Przyjmując perspektywę dzieci, autorka pokazuje, jak udział w tych programach i propagowane w nich metody wychowawcze szkodzą młodym ludziom i utrwalają ich niski status w rodzinie i społeczeństwie. Czas pozbyć się karnego jeżyka i zacząć traktować dzieci podmiotowo.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Superniania kontra trzyletni Antoś

Superniania kontra trzyletni Antoś

Jak telewizja uczy wychowywać dzieci

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii