Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Zrozumieć Ukrainę Historia mówiona Jarosław Hrycak, Iza Chruślińska motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Zrozumieć Ukrainę Historia mówiona

HRYCAK JAROSŁAW, CHRUŚLIŃSKA IZA

978-83-67075-60-2

Nowy

KRYTYKA POLITYCZNA

11 egz.

Z Jarosławem Hrycakiem rozmawia Iza Chruślińska

Więcej szczegółów

37,33 zł

54,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor HRYCAK JAROSŁAW, CHRUŚLIŃSKA IZA
Rok wydania 2022
Ilość stron 392
Szerokość (mm) 133
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 17
Wymiary 133 x 210 x 17 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca KRYTYKA POLITYCZNA

Jedna czy wiele Ukrain? Demokracja czy oligarchia? Ukraińskie rodowody i ukraińskie tożsamości. Ukraina wobec Rosji i wobec Polski, wobec świata i Europy. Ukraińska Powstańcza Armia i Armia Czerwona. Donieck i Lwów. Lwów etniczny i symboliczny, polski Wołyń i zagłada Żydów. Te kluczowe dylematy i dramaty nowoczesnej Ukrainy stanowią oś pasjonujących i odważnych rozmów, jakie Iza Chruślińska przeprowadziła z Jarosławem Hrycakiem. Ale żaden z tych dylematów i dramatów nie przedstawia się tutaj tak, jak utrwaliły to stereotypy – każdy został na nowo przemyślany i sproblematyzowany. Jarosław Hrycak jest bowiem nie tylko wybitnym historykiem, jest także wizjonerem politycznym. Wizja Ukrainy niepodległej i demokratycznej, wielokulturowej i pojednanej ze sobą, zaprzyjaźnionej z sąsiadami i osadzonej w Europie, ma w Hrycaku swojego mocnego, zdecydowanego wyraziciela. Jako historyk wie on jednak, że musi być nastawiony na długie jej nie tyle trwanie, co spełnianie.
Andrzej Mencwel

Jeśli macie w planach przeczytać jedną książkę o Ukrainie to jest właśnie TA książka. Rozmowy Izabelli Chruślińskiej z ukraińskim historykiem Jarosławem Hrycakiem doskonale pozwalają zrozumieć sytuację naszych wschodnich sąsiadów, prowadzone ze swadą znakomicie wprowadzają w złożoną materię ukraińskiej historii i teraźniejszosci, nie stroniąc od kontrowersyjnych tematów. To drugie, poszerzone wydanie książki Ukraina. Przewodnik KP, zaktualizowane i opatrzone nowym posłowiem Jarosława Hrycaka. Wstęp do nowego wydania napisał Sławomir Sierakowski.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Zrozumieć Ukrainę Historia mówiona

Zrozumieć Ukrainę Historia mówiona

Z Jarosławem Hrycakiem rozmawia Iza Chruślińska

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii