Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
KRYTYKA POLITYCZNA
Historia katastrofy pod Szczekocinami
Co wiadomo o medycznej marihuanie i jej właściwościach terapeutycznych? Całkiem sporo i coraz więcej. Wyklęta przez nowoczesną cywilizację roślina wraca do łask i zmienia oblicze współczesnej medycyny. Ku przerażeniu niektórych koncernów i polityków, ale przede wszystkim dla dobra i wsparcia milionów pacjentów.
Zachowuję wobec nacjonalizmu szczególną postawę: nie znoszę go, nie ufam mu, nie aprobuję go i boję się wszystkich jego przejawów […], lecz dostrzegam drzemiącą w nim ogromną moc, którą – w miarę możliwości – należy okiełznać dla postępu. (fragment książki)
Rosja to kraj idei, a media odgrywają w nim wyjątkowo istotną rolę.
Mój mąż jest z zawodu dyrektorem, czyli Jak u Barei 2Kontynuacja świetnie przyjętej przez czytelników "Jak u Barei, czyli kto to powiedział."
Jak w amerykańskim miasteczku nie powstała libertariańska utopia (i co nieco o baribalach)Przełożyła: Aleksandra Paszkowska
"Substancje psychodeliczne znane są ludzkości co najmniej od neolitu. Były i nadal są powszechnie stosowane do celów rytualnych w różnych częściach świata, ale zachodni badacze zaczęli poznawać ich potencjał stosunkowo niedawno, a mianowicie na przełomie XIX i XX wieku."(fragment)
Ta książka to zapis rocznego pobytu autorki w Berlinie.
Na początku roku 2005 Polską wstrząsnęła lista...
Przygody wśród cyborgów, utopistów, hakerów i futurystów w ich skromnych staraniach, by rozwiązać problem śmierci.
Polscy komuniści a odbudowanie państwa polskiego 1892-1920
Przewodnik po kryzysie klimatycznym dla niepoprawnych optymistów
Gerard Wilk, jeden z najwybitniejszych polskich tancerzy, miał wszystko: urodę, talent, uznanie i popularność.
Poruszający reportaż otwierający bolesny temat, o którym do tej pory nie mówiło się na głos.
Pasjonująca obrona otwartego społeczeństwa, wolności akademii i mediów, a także praw człowieka.
Prawica, populizm i feministyczne strategie oporu
Rewolucje trwają (kontrrewolucje też)
Protektorat Czech i Moraw 1939-1945
Przypadająca w 2020 roku 250. rocznicę urodzin G.W.F. Hegla Slavoj Žižek postanowił uczcić w wyjątkowy sposób. Napisał książkę, w której nie tylko w swoim niepowtarzalnym stylu dowodzi, że odesłanie Hegla do filozoficznego lamusa było przedwczesne i niesprawiedliwie, ale pokazuje, co Heglowska filozofia ma do zaproponowania w dość szczególnej kwestii nurtującej dziś wielu myślicieli (i nie tylko).
Czy w historii polskiej literatury znajdzie się miejsce dla queerowego dandysa, którego portret Marta Nowicka odmalowuje w swojej książce?
Reportażowy bestseller, który kupiło 50000 czytelników! – wraca w wydaniu specjalnym wzbogaconym o rozdział „Echa” oraz znakomite fotografie.
Książka wyróżniona prestiżowym tytułem Biały Kruk 2021 (The White Raven).
Czego nowe badania nad psychodelikami uczą nas o świadomości, umieraniu, uzależnieniu, depresji i transcendencji
Cięcia to zbiór wspomnień pracowników i pracownic przedsiębiorstw, które zostały sprywatyzowane w latach 90. XX wieku i stały się własnością międzynarodowych korporacji.
Siedem sposobów myślenia o ekonomii XXI wieku
"Chodzić i uśmiechać się wolno każdemu. Praca seksualna w XIX wieku na ziemiach polskich."