Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Lokalsi Andrzej Andrysiak motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Lokalsi

ANDRYSIAK ANDRZEJ

978-83-67075-26-8

Nowy

KRYTYKA POLITYCZNA

11 egz.

Nieoficjalna historia pewnego samorządu

Więcej szczegółów

31,43 zł

44,90 zł

-30%

Autor ANDRYSIAK ANDRZEJ
Rok wydania 2022
Ilość stron 352
Szerokość (mm) 132
Wysokość (mm) 205
Grzbiet (mm) 27
Wymiary 132 x 205 x 27 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca KRYTYKA POLITYCZNA

Nie ma większego mitu w polskiej debacie publicznej niż ten, że samorządność nam się udała. Wystarczy trochę czasu spędzić przyglądając się działalności władzy na szczeblu lokalnym, żeby zacząć dostrzegać macki miejscowej ośmiornicy jak również zmowę milczenia na temat jej istnienia.

Andrzej Andrysiak, który po wielu latach pracy w naczelnych mediach stolicy, został wydawcą tygodnika „Gazeta Radomszczańska”, odmalowuje w “Lokalsach” niepowtarzalny koloryt Polski prowincjonalnej. Z gracją i dociekliwością opisuje układy i układziki, przekręty i zamiatanie spraw pod dywan, niskie motywacje polityków, łamanie kręgosłupów oraz mechanizmy rządzące samorządem. Nie brak tu także żydowskiego trupa w szafie w postaci mienia nigdy nie oddanego prawowitym spadkobiercom. Ta książka to opowieść o małych ludziach w małej polityce, historia niewielkiego miasta i uniwersalna historia Polski lokalnej w jednym.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Lokalsi

Lokalsi

Nieoficjalna historia pewnego samorządu

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii