Brak produktów
Zobacz większe
OSTROWSKI ARKADIJ
978-83-65853-13-4
Nowy
5 egz.
Rosja to kraj idei, a media odgrywają w nim wyjątkowo istotną rolę.
37,33 zł
54,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką
-32%
| Autor | OSTROWSKI ARKADIJ |
| Rok wydania | 2022 |
| Ilość stron | 400 |
| Szerokość (mm) | 152 |
| Wysokość (mm) | 212 |
| Grzbiet (mm) | 34 |
| Wymiary | 152 x 212 x 34 mm |
| Oprawa | twarda |
| Wydawca | KRYTYKA POLITYCZNA |
W 1918 roku Iwan Pawłow, rosyjski fizjolog znany z pracy nad odruchami warunkowymi, wygłosił wykład, w którym stwierdził, że choć zadanie każdego umysłu polega na dokładnym zrozumieniu rzeczywistości, w Rosji „interesują nas przede wszystkim słowa i nie zwracamy szczególnej uwagi na rzeczywistość”. Być może właśnie dlatego Rosją w XX wieku rządzili literaci (taki właśnie zawód miał wpisany w paszporcie Lenin, a Stalin za młodu pisał wiersze).
Arkadij Ostrowski opisał historię najnowszą Związku Radzieckiego i Rosji właśnie z perspektywy literatów, inteligentów i tych, którzy przejęli ich rolę po upadku ZSRR – ludzi mediów i magnatów medialnych. Opisuje fantastyczne wolty, wielkie kryzysy i sposób, w jaki rosyjska mediokracja stworzyła i namaściła na władcę Władimira Putina.
Jak powiedział kiedyś Silvio Berlusconi: „To, czego nie ma w telewizji, nie istnieje”. Putin poszedł o krok dalej: to, co nie istnieje, może dzięki potędze telewizji stać się realne.
Poznajcie medialne tajemnice Kremla!
| Nazwa producenta | Wydawnictwo Krytyki Politycznej |
| Miasto | Warszawa |
| Ulica, numer domu i lokalu | 00-013 |
| Kod pocztowy | 00-013 |
| Kontakt mailowy | redakcja@krytykapolityczna.pl |
| Kraj pochodzenia | Polska |
| Kraj produkcji | Polska |