Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Książki o naukach humanistycznych to pozycje, które przybliżają takie dziedziny wiedzy jak filozofia, socjologia czy psychologia. Są wśród nich tytuły przeznaczone do specjalistów, ale też książki kierowane do szerszego grona odbiorców.
Pierre Nora (ur. 1931) to jedna z najważniejszych postaci francuskiego i europejskiego życia intelektualnego - historyk, wydawca i redaktor związany z wydawnictwem Gallimard, twórca i dyrektor opiniotwórczego pisma "Le Debat", które prowadził przez czterdzieści lat
Bergen pisze lekko i dowcipnie... fascynująco… Po przeczytaniu tej książki słowa nigdy już nie będą miały dla ciebie tego samego znaczenia… – „New Scientist”
Marek Jakubiec - filozof i prawnik, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego
Symbolika domu to poprawione i uzupełnione wznowienie książki Dom w tradycji ludowej – pozycji klasycznej na gruncie polskiej antropologii kultury i etnografii, ale istotnej także dla pogłębionego myślenia o literaturze i ważnej dla artystów.
Książkę docenią zarówno czytelnicy dopiero odkrywający Iwaszkiewicza, jak i znawcy jego twórczości.
Krytyka filozofii niemieckiej w światopoglądach filozoficznych Adama Mickiewicza i Władimira Erna
Recenzja naukowa dr Małgorzata Nawrocka-Żarnecka Redaktor prowadzący dr Paulina M. Wiśniewska
DATA PREMIERY 17.05.2023
UWAGA! ZAKUPY HURTOWE TYLKO NA FAKTURY Z PRAWEM ZWROTU 10%
Jak zrozumieć pracę umysłu i przełamać nasze życiowe bariery mentalne
Między chrześcijaninem i anarchistą można postawić zupełny znak równości: ich cel, ich instynkt jest ukierunkowany wyłącznie na zniszczenie.
UWAGA! ZAKUPY HURTOWE TYLKO NA FAKTURY Z PRAWEM ZWROTU 10%
Język wydania polsko - angielski
Gerd Gigerenzer profesor psychologii poznawczej i historyk statystyki. Były dyrektor Instytutu Badań Psychologicznych w Monachium, dyrektor emerytowany Instytutu Rozwoju Człowieka w Berlinie i honorowy wykładowca Uniwersytetu Poczdamskiego
Przypomniałem sobie przy tej sposobności pochlebny zarzut, jaki uczynił mi kiedyś pewien przyjaciel młodości, mówiąc: To, jak żyjesz, jest lepsze niż to, co piszesz. Sprawiłoby mi to przyjemność, gdyby nadal tak było.Goethe do Reinharda22 stycznia 1811
Bohaterami szkiców są przede wszystkim autorzy przedwojenni, często kompletnie zapomniani
Roberto Calasso, wielka postać kultury włoskiej i europejskiej, był pisarzem i współtwórcą wydawnictwa Adelphi
Anna Pawełczyńska (ur. 1922) - profesor nauk humanistycznych, socjolog kultury, współtwórczyni Ośrodka Badań Opinii Publicznej
Rosja w literaturze polskiej ostatniego stulecia
14 klasycznych teksów filozoficznych poświęconych zagładzie
Janusz Węgiełek - wybitny prozaik, publicysta i tłumacz
dr Grażyna Szabelska – zainteresowania badawcze autorki oscylują wokół zagadnień teoretycznych podstaw wychowania, pedagogiki społecznej oraz pedagogiki rodziny.
Maurizio Ferraris - profesor filozofii Uniwersytetu w Turynie, jeden z najciekawszych krytyków postmodernizmu/populizmu, który do wczoraj wydawał się bezalternatywny.
UWAGA! ZAKUPY HURTOWE TYLKO NA FAKTURY Z PRAWEM ZWROTU 10%
Prace Wydziału Nauk Społecznych nr 204
Co to jest: mądrość? Odpowiedź wydaje się prosta: wystarczy sprawdzić choćby internetowy słownik języka polskiego sjp.pl, gdzie wymieniono aż pięć możliwych znaczeń. Wszystkie są właściwe w tym sensie, że można ich poprawnie używać w języku polskim. Rodzą się jednak pytania.
Szkice o twórczości autorów Krakowskiej Biblioteki Młodych Stowarzyszenia Pisarzy Polskich
Wszyscy cię pouczają - zwłaszcza gdyś młody - jak osiągnąć sukces. Ale zaletą o wiele większą, a w każdym razie o wiele pożyteczniejszą niż technika sukcesu, jest umiejętność radzenia sobie z niepowodzeniami.
Czy warto pisać o głupocie? Jesteśmy przekonani, że tak. Jest bowiem wszechobecna i przenika wszystkie obszary ludzkiej aktywności. Rozważania na temat głupoty pozwalają nam także lepiej zrozumieć fenomen mądrości.
Michał Heller w rozmowie z Giulio Brottim
Metoda krytyczna we wczesnym ujęciu K.R. Poppera wobec metafilozoficznej tradycji neokantowskiej szkoły J.F. Friesa
Książki o naukach humanistycznych - psychologii, filozofii, socjologii - to zarówno literatura specjalistyczna, jak i popularnonaukowa. Znajdują się w niej pozycje przeznaczone dla specjalistów, podręczniki dla uczniów i studentów, a także tytuły popularnonaukowe, pisane z myślą o szerokim gronie odbiorców.
Nauki humanistycznie bywają różnie definiowane, ale najczęściej określa się je jako grupę nauk, która zajmuje się badaniem człowieka jako istoty społecznej. W Polsce zalicza się do nich wspomniane wcześniej socjologię, psychologię i filozofię, ale też między innymi etnologię, pedagogikę, filologię, kulturoznawstwo, medioznawstwo i religioznawstwo.
Proponowane przez nas książki o naukach humanistycznych to pozycje wydane m.in. przez PIW, Słowo/Obraz, Czarną Owcę, Pasaże, FNCE, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego i Oficynę Naukową.