Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Książki z kategorii Wywiady, listy i wspomnienia to pozycje, które zainteresują miłośników literatury, lubiących czytać o prawdziwych wydarzeniach oraz poznawać przemyślenia znanych postaci.
Wywiad rzeka z bp. Marianem Buczkiem, emerytowanym ordynariuszem diecezji charkowsko-zaporoskiej
Opowieść o Wiktorze BaterzeOstatnia rozmowa. Artykuły. Wywiady
Reisememoiren. Oberschlesien – Heidelberg – Südtirol – Yale – Texas – St Andrews – Schottland. Książka dwujęzyczna (język niemiecki i śląski)
Zbiór wspomnień i relacji Polaków wysiedlonych ze Stanisławowa po II wojnie światowej. Przez pryzmat ich losów poznajemy dzieje tego miasta i jego mieszkańców na przestrzeni ostatnich stu lat. Książka ukazuje ich codzienne życie, domy i rodziny, bliskie im miejsca, uczucia smutku i radości, strachu i odwagi, zachwytu i tęsknoty. Liczne fotografie wzbogacają wzruszającą opowieść.
Biografia legendarnego księdza i filozofa, uzupełniona o nieznane kazania i nowe informacje na temat kontaktów ze służbami.
Ta opowieść to żywy zbiór ukazujący dualistyczną naturę najsłynniejszego banity współczesnej epoki.
Opowieść o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, poecie-bohaterze plutonu "Alek", kompanii "Rudy", Batalionu "Zośka", od lipca 1944 r. Batalionu "Parasol".
II Rzeczpospolita w oczach arystokraty
Autorka, uznana norweska dokumentalistka, rekonstruuje losy swojej babci Fridy – Żydówki, prostytutki, która przeszła przez obozy Auschwitz i Ravensbrück.
Zebrane w niniejszym tomie wspomnienia, artykuły i rozprawy ukazują różne oblicza tego wielkiego hamburskiego uczonego, rysując portret wszechstronny, bogaty i złożony, powstający na przestrzeni osiemdziesięciu lat po śmierci Warburga.
"Życie jest nagromadzeniem doświadczeń"- Shaolin
Rozmowa Jerzego Fryckowskiego z Markiem Wawrzkiewiczem.
Wspomnienia Irene Gut Opdyke Nie pytałam: Czy powinnam to zrobić? Ale: Jak mam to zrobić? Wspomnienia Irene Gut-Opdyke, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, trzeba przeczytać, by nigdy nie zapomnieć, co robi z ludźmi nienawiść.
Wspomnienia 19-letniego Garrarda, który pod naciskiem rodziców poddaje się terapii konwersyjnej, która ma go „uleczyć” z homoseksualizmu.
Deborah, gdy uciekła z ortodoksyjnej, wręcz funkcjonującej jak sekta wspólnoty, postanowiła odnaleźć siebie. Jej pierwsza książka Unorthodox została bestsellerem „New York Timesa”, a także bestsellerem Empiku pierwszego półrocza 2020 roku.
W naszych burzliwych czasach nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądało jutro. Lecz wiemy, że jutro zależy od tego, co zrobimy dzisiaj, teraz. Dlatego nie mamy prawa do pesymizmu – mówią Anne Applebaum i Donald Tusk w swoich rozmowach o najważniejszych wyborach, przed jakimi stoją Polska, Europa i świat.
Książka przybliża Czytelnikowi sylwetkę tego nieznanego w Polsce poety, przybliża ewolucję gatunku literatury dziecięcej w Japonii wraz z jej odmianami, prezentuje i analizuje wybrane utwory Ujō i wreszcie kreśli jego miejsce w kulturowym krajobrazie współczesnej Japonii.
"Małymi krokami do celu czyli jak zostałem emigrantem" - to historia wędrówki przez życie.
Zbiór wywiadów „Praca i pasja” to niezwykła opowieść o tym, jak żyć i pracować z satysfakcją. Bliżej kultury, blisko ludzi.
Oto książka dla każdego, czyj PESEL zaczyna się od cyfry „8”. I nie tylko!
Opowieść o Andrzeju Dąbrowskim (ur. 1938 r.) – wspaniałym jazzmanie, popularnym piosenkarzu, kierowcy rajdowym, fotografiku i dziennikarzu.
To idealny prezent dla twoich bliskich... i dla ciebie!
Świetnie napisana seria krótkich opowiadań wspomnień z czasów PRL-u.
To książka o sporcie i rodzinie. O podróżach w odległe zakątki świata. O życiowych trudnościach i radosnych wzruszeniach. I o dzieleniu się z innymi swoją największą pasją.
Maciej Rataj należał do najważniejszych aktorów życia państwowego w pierwszej dekadzie niepodległości. Jako marszałek sejmu ten centrowy polityk, uznający się za reprezentanta całej izby, a nie tylko macierzystego stronnictwa, był mediatorem między zwaśnionymi ugrupowaniami.
Od autorki: "Oddaję te opowiadania w Twoje ręce z niepokojem i z nadzieją, że Cię zainteresują. Może skłonią do refleksji. Może poruszą jakieś zapomniane struny. Nie ma w nich twórczej fantazji: wszystkie są wspomnieniami prawdziwych wydarzeń i ludzi, których spotkałam na swojej poplątanej drodze życiowej w moich dwóch ojczyznach: w Polsce i w Izraelu".
Każdy ma prawo zapomnieć lub chociaż milczeć o doznanych krzywdach i żyć nowym życiem. Tak jak ojciec autorki. Ale życie bez korzeni jest bardzo trudne
Człowiek, który wiele w życiu przeszedł, chciałby, by zgromadzony przez niego bagaż doświadczeń nie poszedł na marne, by młode pokolenie mogło wyciągnąć wnioski z jego czynów – zarówno z tych, które przyniosły otoczeniu wiele dobrego, jak i z tych, które uważa za życiowe błędy.