Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Jeśli kogoś zmęczył porządek dzisiejszego świata, a w nim eksperymenty formalne współczesnej prozy, niech przeczyta tę książkę. Westchnie z ulgą: pogrąży się w intrygującej fabule, z węzłami dramaturgicznymi umieszczonymi pod naskórkiem opowieści, z bohaterami, którzy stają się bliscy, z tym, co kiedyś nazywano „urodą słowa”.
Rozmowa Jerzego Fryckowskiego z Markiem Wawrzkiewiczem.
Poezja Agnieszki Rykowskiej wpisuje się proces walki polskich kobiet o elementarne prawa
Lipiec na Białorusi to liryczny zapis podróży w poszukiwaniu śladów współistnienia wielu narodów, w tym polskiego, a także tropów rodzinnych.
Dziecinada, podobnie jak Treny Jana Kochanowskiego czy późne wiersze Władysława Broniewskiego napisane po tragicznej i przedwczesnej śmierci jego córki Anki, to cykl utworów poświęconych córkom autora. Ich napisanie nie wynikało jednak z rozpaczy ojca po odejściu ukochanego dziecka, ale raczej z zadumy, która towarzyszy obserwacji epizodów z dorastania latorośli.
Wierzę w zdanie W przystanek który szuka formy składnej i skromnej jak codzienna mowa wszystko we mnie pragnie...
„Mówi aktor, mówi pisarz, mówi muzyk, o czym mówi jego muzyka, mówi mówca, mówi ten, kto zaniemówił, gdy przemówili do niego goście z kosmosu, mówi właściciel psa, mówi pies. Ten, który mówi, jest tym, który wie. Ten, który wie, jest tym, który mówi”
Oto dwóch panów rozmawia sobie o poezji, którą mają za nic. Pochylają się nad nią w jej różnorodnych postaciach, odkrywają sens splotów człowieczych promieni, tworzących istotę poetyckich utworów... Jan Kurowicki