Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Równania z trzema nie/ś/wiadomymi mężczyznami Zobacz większe

Równania z trzema nie/ś/wiadomymi mężczyznami

SZCZEPAŃSKA BARBARA „JUDYTA”

978-83-961519-2-6

Nowy

STOWARZYSZENIE PISARZY POLSKICH ODDZIAŁ WARSZAWA

12 egz.

Równania z trzema nie/ś/wiadomymi mężczyznami czyli burzliwe życie małej Pi i małej Mi

Więcej szczegółów

14,00 zł

20,00 zł

-30%

Autor SZCZEPAŃSKA BARBARA „JUDYTA”
Rok wydania 2021
Ilość stron 124
Szerokość (mm) 125
Wysokość (mm) 200
Grzbiet (mm) 10
Wymiary 125 x 200 x 10 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca STOWARZYSZENIE PISARZY POLSKICH ODDZIAŁ WARSZAWA

Muzyka i matematyka mają ze sobą wiele wspólnego. Pitagoras twierdził, że wszystko jest liczbą, a każdy element wszechświata można wyrazić za pomocą ułamków, z czego wywodzi się pojęcie harmonii sfer, koncepcji łączącej muzykę z matematyką. U Barbary Szczepańskiej wchodzi w to jeszcze poezja. I to nie byle jaka. Niezwykle spójny tomik, w którym Mi wraz z Pi oplatają mężczyzn jak winorośl. Autorka idzie w abstrakcję, groteskę i żart, uderza czasem w dramatyczne tony. A wszystko po to, by pokazać nam, że Yin i Yang żyć bez siebie nie mogą.
Małgorzata Karolina Piekarska

Równania z trzema nie/ś/wiadomymi mężczyznami tworzą skrzącą się dowcipem grę językową i zarazem grę z życiem, budując liryczną opowieść, której bohaterkami są mała Pi i mała Mi. Można sądzić, iż są to siostry rywalizujące o względy trzech mężczyzn. Jednak Pi odsyła do liczby Pi, natomiast Mi jest nutą solmizacyjną „e”. Oryginalny zamysł twórczy wpisuje burzliwą biografię bohaterek w próbę odnalezienia poprzez nie harmonii życia zgodnie z Keplerowskimi poszukiwaniami kosmicznego ładu. Pokój pomiędzy Pi i Mi miałby obrazować przekroczenie przeciwieństw naznaczających egzystencję walką pomiędzy płciami, naturą a kulturą, przeszłością a przyszłością. Pojednanie możliwe jest jednak tylko na chwilę, a osiągnięcie go zdaje się wykraczać poza doczesność.
Zofia Zarębianka

Barbara Szczepańska „Judyta” /Barbara Szczepańska-Herman/ – urodziła się i mieszka w Krakowie, poetka, prozaiczka, wokalistka, autorka sztuk teatralnych, musicali i tekstów piosenek. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Podyplomowego Studium Logopedii. Laureatka ogólnopolskich nagród poetyckich i II nagrody w Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie. W latach 80. występowała w Krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Jest autorką pięciu tomików wierszy, zbioru opowiadań, książek dla dzieci, bajek muzycznych, płyt z piosenkami autorskimi. Brała udział w warsztatach komediopisarstwa i warsztatach scenariuszowych „Script Forum”. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Związku Autorów i Kompozytorów ZAKR, Stowarzyszenia Artystyczno-Literackiego STAL i Izby Architektów Polskich. Występuje z zespołem muzycznym.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Równania z trzema nie/ś/wiadomymi mężczyznami

Równania z trzema nie/ś/wiadomymi mężczyznami

Równania z trzema nie/ś/wiadomymi mężczyznami czyli burzliwe życie małej Pi i małej Mi

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii