Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Moda wiara i fantazja w nowej fizyce Wszechświata Roger Penrose motyleksiązkowe.pl Zobacz większe

Moda wiara i fantazja w nowej fizyce Wszechświata

PENROSE ROGER

978-83-7886-716-6

Nowy

COPERNICUS

4 egz.

Czy modne teorie, ślepo wyznawana wiara lub szalone spekulacje mają jakikolwiek udział w procesie naukowego poznawania wszechświata?

Więcej szczegółów

101,93 zł

149,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor PENROSE ROGER
Rok wydania 2023
Ilość stron 816
Szerokość (mm) 140
Wysokość (mm) 215
Grzbiet (mm) 56
Wymiary 140 x 215 x 56 mm
Oprawa miękka
Wydawca COPERNICUS

Profesor Roger Penrose, światowej sławy fizyk i matematyk, od niemal półwiecza nie tylko śledzi rozwój fizyki, ale i żywo w nim uczestniczy. W swojej najnowszej książce przygląda się roli, jaką odgrywają w tej dyscyplinie moda, wiara i fantazja. Na przykładzie teorii strun, kosmologii i mechaniki kwantowej opowiada o inspirującej, ale i czasem wiążącej ręce roli tych czynników na współczesnym froncie badań nad głęboką strukturą świata. Opisuje, w jaki sposób moda, wiara i fantazja ukształtowały jego własną karierę naukową, od teorii twistorów, uważanej za jedną z alternatyw dla teorii strun, po konforemną kosmologię cykliczną.
Książka ta, jak wszystkie teksty Penrose'a, łączy niezwykłą głębię z szerokością perspektywy, dając jedyny w swoim rodzaju osobisty wgląd w świat współczesnej fizyki matematycznej. Wyjątkowo oryginalny, bogaty, dogłębnie przemyślany przegląd najmodniejszych współczesnych teorii próbujących wyjaśnić Wszechświat w skali najmniejszej i największej. - "Science"
Tym, co najcenniejsze w tej książce, jest uczenie nas - poprzez przykład - właściwego zadawania pytań. - "Physics World" Sir Roger Penrose – jeden z czołowych współczesnych fizyków teoretycznych, matematyk i filozof nauki. W latach 60. zrewolucjonizował ogólną teorię względności, wprowadzając do niej nowe, potężne narzędzia matematyczne. Wraz ze Stephenem Hawkingiem udowodnił tzw. twierdzenia o osobliwościach, z których wynika, ze formowanie się czarnych dziur oraz Wielki Wybuch są nieuniknionymi konsekwencjami teorii Einsteina. W 2020 roku za swoje odkrycia otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Moda wiara i fantazja w nowej fizyce Wszechświata

Moda wiara i fantazja w nowej fizyce Wszechświata

Czy modne teorie, ślepo wyznawana wiara lub szalone spekulacje mają jakikolwiek udział w procesie naukowego poznawania wszechświata?

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii