Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Historia zwyczajna Kropelki kota niezwykłego Zobacz większe

Historia zwyczajna Kropelki kota niezwykłego

SUCHECKA EWA

978-83-6664-12-8

Nowy

SORUS

12 egz.

Książka dwujęzyczna - z jednej strony czytasz po polsku, z drugiej po angielsku.

Więcej szczegółów

35,00 zł

50,00 zł

-30%

Autor SUCHECKA EWA
Rok wydania 2021
Ilość stron 136
Szerokość (mm) 168
Wysokość (mm) 238
Grzbiet (mm) 9
Wymiary 168 x 238 x 9 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca SORUS

Kropelka przychodzi na świat jako ostatnie z pięciorga kociąt. Malutki i mokry bardziej przypomina kroplę wody niż żywego kociaka. To staje się inspiracją dla jego kociej mamy do nadania mu takiego właśnie imienia. Po zaledwie paru tygodniach pobytu Kropelki na świecie zły człowiek wykrada go od ukochanej mamy, dając tym samym początek długiemu łańcuchowi koszmarnych doświadczeń, które spadają na kociaka jedno po drugim. Pewnie niejeden z nas dawno by się załamał. Ale nie Kropla. Nasz bohater przechodzi przez kolejne próby zwycięsko, nie żywiąc przy tym do nikogo urazy ani też nie pragnąc zemsty. Choć mały i bezbronny, ma niesamowity hart ducha, zjednując sobie tym wielu przyjaciół zarówno wśród zwierząt, jak i ludzi. Jak wiele możemy się od niego nauczyć!


Ewa Suchecka, doktor nauk humanistycznych, metodyk nauczania języka angielskiego i socjolog. Autorka książki naukowej Uczmy inaczej. Inteligencje wielorakie w nauczaniu języka angielskiego (Wyd. Akademickie Żak, Warszawa 2013). Pasjonatka książek, a literatury dla dzieci w szczególności, od lat bazuje na nich w swojej pracy dydaktycznej. Długoletnie doświadczenie w nauczaniu anglojęzycznej literatury dziecięcej na Uniwersytecie Warszawskim stało się dla autorki inspiracją do podjęcia próby sprawdzenia własnych sił na tym polu. Do lektury Historii zwyczajnej Kropelki – kota niezwykłego zachęca słowami: „Literatura dziecięca to moja wielka pasja, którą staram się dzielić z tymi, których nauczam, bez względu na ich wiek. Po latach doświadczeń widzę coraz wyraźniej, że miał rację C.S. Lewis twierdząc, iż książka dla dzieci, która podoba się tylko dzieciom, nie jest dobrą książką. Wyprawiając więc Kropelkę w świat, mam iskierkę nadziei, że znajdzie swoich czytelników nie tylko wśród najmłodszych”.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Historia zwyczajna Kropelki kota niezwykłego

Historia zwyczajna Kropelki kota niezwykłego

Książka dwujęzyczna - z jednej strony czytasz po polsku, z drugiej po angielsku.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii