Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Wystawa stała europejskiego centrum solidarnosci katalog Zobacz większe

Wystawa stała europejskiego centrum solidarnosci katalog

PRACA ZBIOROWA

978-83-62853-96-0

Nowy

EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI


Wydanie drugie, zmienione i poprawione.

Więcej szczegółów

67,93 zł

99,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2019
Ilość stron 288
Szerokość (mm) 230
Wysokość (mm) 280
Grzbiet (mm) 25
Wymiary 230 x 280 x 30 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI


Przygotowanie tej ekspozycji trwało niemal sześć lat. Tym samym wypełniliśmy zapis z naszego statutu – spisanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego, Fundację Centrum Solidarności i NSZZ „Solidarność”, którzy utworzyli ECS jako instytucję kultury. Statut głosi, że do celów Europejskiego Centrum Solidarności należy: „upamiętnianie, zachowywanie i upowszechnianie dziedzictwa i przesłania idei Solidarności oraz antykomunistycznej opozycji demokratycznej w Polsce i w innych krajach”. Głównym zadaniem ECS miało być zaś „prowadzenie stałej ekspozycji poświęconej Solidarności”. (…)
Prezentując Państwu naszą wystawę, jesteśmy dumni z tego, że dzisiejsza polska demokracja jest wynikiem bezkrwawej, pokojowej rewolucji Solidarności, a Okrągły Stół na świecie postrzegany jest jako patent Polaków na rozwiązywanie konfliktów. Solidarność, skupiona na tym, co ludzi łączy, a nie na tym, co ich dzieli, była inspiracją dla Europejczyków, którzy marzyli o wolności. (…) To dziedzictwo polskiej kultury dialogu, prezentowane na wystawie stałej ECS, daje nadzieję, że nienawiść można pokonać i znaleźć w sobie szacunek i empatię dla obcego.

Katalog pod red. Basila Kerskiego i Konrada Knocha

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wystawa stała europejskiego centrum solidarnosci katalog

Wystawa stała europejskiego centrum solidarnosci katalog


Wydanie drugie, zmienione i poprawione.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii