Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Polskie meble gięte Zobacz większe

Polskie meble gięte

WOJCIECHOWSKA-KUCIĘBA JOANNA

978-83-7306-536-9

Nowy

TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

6 egz.

34,30 zł

49,00 zł

-30%

Autor WOJCIECHOWSKA-KUCIĘBA JOANNA
Ilość stron 196
Format 145 x 240 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Rok wydania 2011
Wydawca TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

Autorka przedstawiła działające w Polsce fabryki mebli giętych, nie zapominając o modnych w omawianym czasie meblach z giętych rur stalowych. Bardzo szczegółowo i ciekawie ukazała historię firmy „Polski Przemysł Drzewny - Czerski i Jakimowicz”, aż do jej upaństwowienia po II wojnie światowej. Zaprezentowała szeroki asortyment produkcji zakładów, kładąc nacisk na wyjątkowy jeszcze w ówczesnej polskiej produkcji meblarskiej rodzaj sprzętów do wnętrz użyteczności publicznej czy wytwarzanie leżaków. Ciekawie przeanalizowała inspiracje formalne i zdobnicze omawianych mebli, wyróżniając wśród oszczędnie stosowanych motywów ornamentykę w stylu regencji, Art deco i swojską „góralszczyznę”.

Dr hab. Anna Sieradzka, prof. UW

Tekst książki podzielony został na siedem rozdziałów, które w jasny i klarowny sposób prezentują omawianą problematykę. Praca zawiera cenny, starannie opracowany katalog oraz aneksy, dotyczące szczegółowych zagadnień poruszanych wcześniej w tekście. Uzupełniają ja dobrze dobrane ilustracje, w większości nieopublikowanych obiektów, z których część znajduje się w lubelskich zbiorach muzealnych i prywatnych.

Dr hab. Agnieszka Bender, prof. UKSW

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Polskie meble gięte

Polskie meble gięte

...

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii