Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Podróż uczona na Wyspę Niedźwiedzią Józef Julian Sękowski motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Podróż uczona na Wyspę Niedźwiedzią

SĘKOWSKI JÓZEF JULIAN

978-83-937941-7-1

Nowy

DEADPXELS

11 egz.

Fantastyczne podróże Barona Brambeusa

Więcej szczegółów

25,90 zł

37,00 zł

-30%

Autor SĘKOWSKI JÓZEF JULIAN
Rok wydania 2022
Ilość stron 100
Szerokość (mm) 151
Wysokość (mm) 201
Grzbiet (mm) 7
Wymiary 151 x 201 x 7 mm
Oprawa miękka
Wydawca DEADPXELS

Powietrze grzmiało zmieszanym krzykiem niepojętego mnóstwa ptaków latających w gęstych stadach w coraz zwiększającym się mroku, gdy ciężka masa powietrznego kamienia spadła na ziemię! Ludzie i zwierzęta wydały nagły, straszliwy, przeciągły i urwany jęk i wraz z tym jękiem na proch starte zostały spadłymi z nieba górami, które swym krwią zbryzganym spodem spłaszczyły, zgniotły i na wieki zagrzebały byt, nadzieje, dumę, sławę i złość niezliczonych milionów istot.
Taką wizję kosmicznej apokalipsy roztacza Józef Sękowski (1800-1858) w opowiadaniu Podróż uczona na Wyspę Niedźwiedzią. Pod dość wyszukanym pseudonimem Sękowski opublikował w 1833 roku zbiór opowieści Fantastyczne podróże barona Brambeusa, który wkrótce zyskał spore uznanie czytelników. W polskim przekładzie Witalisa Olechowskiego całość ukazała się drukiem w roku 1840. Aktualnie panuje jednoznaczne przekonanie, iż twórczość Sękowskiego, w tym szczególnie Podróż uczona na Wyspę Niedźwiedzią, stanowi ważne ogniwo w dziejach literatury science-fiction. Przed kilku laty ukazały się tłumaczenia Podróży uczonej na języki francuski i angielski, włączono ją także do antologii polskiej noweli fantastycznej.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Podróż uczona na Wyspę Niedźwiedzią

Podróż uczona na Wyspę Niedźwiedzią

Fantastyczne podróże Barona Brambeusa

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii