Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Las ożywionego mitu Robert Holdstock motyleksaizkowe.pl Zobacz większe

Las ożywionego mitu

HOLDSTOCK ROBERT

978-83-964196-0-6

Nowy

TERMINUS WYDAWNICTWO FANTASTYCZNE

59 egz.

Tytuł oryginału: Mythago Wood
Data wydania oryginału: 1984
Wydanie polskie II - poprawione
Tłumacz: Michał Jakuszewski

Więcej szczegółów

40,79 zł

59,99 zł

-32%

Autor HOLDSTOCK ROBERT
Rok wydania 2022
Ilość stron 312
Szerokość (mm) 142
Wysokość (mm) 222
Grzbiet (mm) 28
Wymiary 142 x 222 x 28 mm
Oprawa twarda
Wydawca TERMINUS WYDAWNICTWO FANTASTYCZNE

Tajemniczy las Ryhope zaczyna się o krok za Oak Lodge, posiadłością rodziny Huxleyów. Ojciec, George Huxley, poświęca życie badaniu jego sekretów, przypłacając swą pasję obłędem. Starszy syn kontynuuje jego dzieło, coraz głębiej wkraczając w pierwotną puszczę jej krętymi ścieżkami. Gdy z wojennej zawieruchy powraca do domu młodszy, Steven, on również słyszy niepokojący zew...
Dziennik prowadzony przez Huxleya seniora jest opisem ogarniającego go szaleństwa, lecz także przewodnikiem po zagubionych w gęstwinie traktach. Wiedzie on Stevena w równoległy, nierzeczywisty świat naszych najgłębszych pokładów podświadomości. Jest listem z najstarszych, przedneolitycznych epok, w których granica między Człowiekiem a Naturą jeszcze nie istniała.
Jak zakończy się mityczna podróż, w którą wyruszył Steven Huxley? Czy las Ryhope okaże się grobem, w którym złożony zostanie w gorączkowym, szamańskim rytuale? A może ubrane w ciało starożytne mity będą łaskawe i odkryją przed nim zagadkę niespisanej nigdy opowieści o początkach rodzaju ludzkiego?

Robert Holdstock urodził się w Hythe, odległym zakątku hrabstwa Kent w 1948 r. Dzieciństwo spędził między ponurymi bagnami Romney Marsh a gęstymi lasami Kentu. Na początku swojej kariery pisał fantastykę naukową, m.in. Eye Among the Blind i Where Times Winds Blow. Jednak to właśnie z literaturą fantasy jest kojarzony najbardziej, a zainteresowanie mitologią celtycką i nordycką stanowi niezmienny motyw jego twórczości.
W 1984 roku ukazał się Las ożywionego mitu, nagrodzony BSFA (British Science Fiction Association) i World Fantasy Award w kategorii najlepszej powieści, powszechnie uznany za jedno z najwybitniejszych dzieł współczesnej fantastyki. Olśniewający klimatem i zaskakujący rozmachem Las... jest historią niepokojącą, mroczną i na miarę fantasy... solaryjską.
Robert Holdstock zmarł w listopadzie 2009 roku, zaledwie cztery miesiące po opublikowaniu Avilionu, długo oczekiwanego i niestety ostatniego powrotu do tajemniczego lasu Ryhope.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Las ożywionego mitu

Las ożywionego mitu

Tytuł oryginału: Mythago Wood
Data wydania oryginału: 1984
Wydanie polskie II - poprawione
Tłumacz: Michał Jakuszewski

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii