Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Spis natur. O mieście, technologii, sztuce i współczesnych obyczajach Marek Krajewski motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Spis natur. O mieście, technologii, sztuce i współczesnych obyczajach

Krajewski Marek

978-83-66082-23-6

Nowy

FUNDACJA BĘC ZMIANA

20 egz.

44,20 zł

65,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor Krajewski Marek
Rok wydania 2024
Ilość stron 268
Szerokość (mm) 130
Wysokość (mm) 200
Grzbiet (mm) 20
Wymiary 130 x 200 x 20 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca FUNDACJA BĘC ZMIANA

Współczesność to przestrzeń pełna dynamicznych przemian, splątanych sensów i codziennych paradoksów – tak portretuje ją zbiór mini esejów Spis natur. O mieście, technologii, sztuce i współczesnych obyczajach prof. Marka Krajewskiego. Ten swoisty spis natur pozwala wyrazić to, czym dziś żyjemy i co nas określa: technologiczne przeobrażenia, pulsujące życie miejskie, zmieniającą się obyczajowość.

Zebrane w książce pojęcia nie aspirują do stworzenia jednolitej narracji czy spójnej teorii. Wręcz przeciwnie – ich fragmentaryczność i nieciągłość mają odzwierciedlać chaotyczną strukturę naszej rzeczywistości. Są zaproszeniem do refleksji zarówno nad rzeczami pozornie banalnymi: krawężnikiem i ulicznym rondem, sposobami trzymania telefonów komórkowych i starymi nowościami, miejską zielenią i roślinnością, ale też nad sztuką, która odzwierciedla aktualne pytania o przyszłość, o miejsce człowieka wśród innych gatunków, jego sposoby życia, pracy i rozrywki.

Książka ma na celu nie tylko nazwanie tego, co już istnieje, ale także wzbogacenie codziennego doświadczenia o nowe warstwy sensów. Mnożenie perspektyw pozwala spojrzeć na dobrze znane zjawiska oczami innych, otwierając przestrzeń do dialogu, ale także ukazując przepaście, które dzielą ludzi i ich sposoby postrzegania świata.

 

Marek Krajewski – socjolog, profesor zwyczajny, zatrudniony na Wydziale Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor licznych artykułów dotyczących współczesnej kultury, sztuki i edukacji kulturowej oraz książek: Kultury kultury popularnej (2003), POPamiętane (2006), Za fotografię! (2010, wspólnie z Rafałem Drozdowskim), Są w życiu rzeczy… (2013), Incydentologia (2017), (Nie)nawidzenia. Świat przez nienawiść (2020). Kurator Zewnętrznej Galerii AMS (1998-2004) oraz pomysłodawca projektu „Niewidzialne miasto”. Współtwórca programu propagującego edukację kulturową Bardzo Młoda Kultura oraz projektu Archiwum Badań nad Życiem Codziennym.

Nazwa producenta Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana
Miasto Warszawa
Ulica, numer domu i lokalu MOKOTOWSKA 65/7
Kod pocztowy 00-533
Kontakt mailowy dystrybucja@beczmiana.pl
Kraj pochodzenia Polska

Produkty z tej samej kategorii