Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Lem Reaktywacja Kongres Lemologiczny motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Lem Reaktywacja Kongres Lemologiczny

RED. BEREŚ STANISŁAW

978-83-67186-97-1

Nowy

WARSTWY

Rozmowy o życiu i twórczości Stanisława Lema

Więcej szczegółów

57,85 zł

89,00 zł

-35%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor RED. BEREŚ STANISŁAW
Rok wydania 2022
Ilość stron 624
Szerokość (mm) 153
Wysokość (mm) 213
Grzbiet (mm) 48
Wymiary 153 x 213 x 48 mm
Oprawa twarda
Wydawca WARSTWY

„Ja z latami zacząłem mieć poczucie misji. Misji w tym sensie, że przyszedłem, aby pewne rzeczy powiedzieć, ludzie mają tego wysłuchać, a następnie świat ma być… może nie zbawiony i poprawiony, ale jednak, że się do ogólnej poprawy świata przyczynię” – pisał Stanisław Lem. Czy tak się stało? Czy jakakolwiek literatura może posiadać aż taką moc? A może dzieło Stanisława Lema nie pomogło w naprawie świata, ale ułatwiło niektórym z nas jego odbiór?

„Lem: Reaktywacja. Kongres Lemologiczny” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Stanisława Lema, wielbicieli literatury, filozofii i futurologii, ale też – a może przede wszystkim – nauki.  Autorowi „Solaris” najbardziej bowiem zależało na byciu docenionym przez przedstawicieli nauk ścisłych, sam się za kogoś takiego uważał, określał się mianem „ducha pierwszej klasy”, którym powinni zajmować się byty mu podobne. Tylko trochę żartował. „Lem: Reaktywacja. Kongres Lemologiczny” to w pewnym stopniu spełnienie jego marzenia.

Książka powstała jako efekt organizowanego we Wrocławiu w 2016 Kongresu Lemologicznego. O twórczości Stanisława Lema rozmawiali przedstawiciele różnych dyscyplin – astronomowie, matematycy, informatycy, biolodzy, literaturoznawcy, językoznawcy, filozofowie oraz filmoznawcy. Ale nie tylko, bo jeden z rozdziałów książki to rozmowa autorów, których pisarstwo Lema ukształtowało – w tym ojca polskiego fantasy Andrzeja Sapkowskiego.  „Lem: Reaktywacja. Kongres Lemologiczny” to potężna pozycja, która ukazuje wielość kontekstów, w których można analizować Stanisława Lema. To setki stron wiedzy i opinii ekspertów i miłośników. Portret autora, filozofa, futurologa i człowieka.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Lem Reaktywacja Kongres Lemologiczny

Lem Reaktywacja Kongres Lemologiczny

Rozmowy o życiu i twórczości Stanisława Lema

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii