Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Pracownia literacka Zobacz większe

Pracownia literacka

ZAWADA ANDRZEJ

978-83-65502-82-7

Nowy

WARSTWY

6 egz.

Zbiór esejów i mniejszych form literackich głównie z lat 2011–2020.

Więcej szczegółów

28,70 zł

41,00 zł

-30%

Autor ZAWADA ANDRZEJ
Rok wydania 2021
Ilość stron 296
Wymiary 165 x 220 x 20 mm
Oprawa miękka
Wydawca WARSTWY

Wśród tekstów prof. Zawady znajdziemy omówienia dokonań najwybitniejszych polskich pisarek i pisarzy, m.in.: Olgi Tokarczuk, Wisławy Szymborskiej, Julii Hartwig, Jarosława Iwaszkiewicza, Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza, Mirona Białoszewskiego, Juliana Kornhausera czy Stefana Chwina. Eseistyczna narracja przeplata się z fragmentami osobistych zapisków z notatników, które również dostarczają wielu cennych spostrzeżeń o współczesnej, nieraz bardzo aktualnej, polskiej i europejskiej kulturze.

Jest to niepozbawiona empatii i dystansu refleksja nad współczesną sytuacją Europy Środkowo-Wschodniej, jej kondycją intelektualną i moralną w trudnym okresie kryzysu wartości, odwołująca się także do dokonań wybitnych pisarzy europejskich, m.in. Imre Kertésza, Sándora Máraiego.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Pracownia literacka

Pracownia literacka

Zbiór esejów i mniejszych form literackich głównie z lat 2011–2020.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii