Brak produktów
Literatura piękna to pojęcie szersze niż beletrystyka, jednak na co dzień często używane zamiennie. Obejmuje prozę fabularną, czyli różnego rodzaju powieści i zbiory opowiadań.
Fascynująca lektura, przewodnik literacki dla miłośników poezji, studentów polonistyki i znawców literatury pięknej. Prawie wszystkie z zamieszczonych tu szkiców i recenzji dotyczą współczesnej poezji polskiej, od Miłosza po dwudziestoparolatków ledwo zaczynających swoją drogę twórczą. Panorama nazwisk i tytułów jest niezwykła, niespotykana.
Miłośnicy absurdu w każdej postaci na pewno sięgną po tę książkę. Jest to kompilacja najlepszych tekstów pierwszej edycji konkursu twórczości absurdalnej "Ad Absurdum". Już sam dobór tekstów jest z założenia nonsensowny i doskonale oddaje ideę konkursu - absurd można wyrazić na wiele sposobów. Mamy więc w książce złote myśli, wiersze, opowiadania, skecze i fragmenty pracy naukowej.
"Onde estas?" (po portugalsku `gdzie jesteś?`) to historia na poły romantyczna, na poły detektywistyczna, zanurzona w onirycznym i poetyckim klimacie niezwykłego miasta
Kolejna kontrowersyjna książka, w której wojna widziana jest oczami najeźdźcy i wroga. Timothy Erenberger w swojej powieści opowiada historię, jaką pewien mieszkający w Ameryce dziadek podzielił się ze swoim wnukiem podczas długich, wspólnych, wakacyjnych wieczorów.
"Żyjemy w innych światach Patrzymy na siebie i widzimy innych ludzi Chodzimy po innych miastach Minie dzień, miesiąc, sezon serca, obrót duszy i sami się nie odnajdziemy w obcych pejzażach: inny kraj w głowie, inne panoramy za oknem " Jacek Dukaj
Dla Bogdana Loebla literatura nigdy nie była rodkiem, ale celem najwyższym. Zawsze skłonny poprawiać już napisany utwór, anatomizujący język i słowo.
Powieść Ihara Babkowa to historia w dziesięciu odsłonach z życia dzielnego oświatowca i encyklopedysty Jana Adama Marii Kłakockiego, twórcy Białoruskiego Archiwum Snów i autora kontrowersyjnej rozprawy na temat kartezjanizmu.
Zakątek Hedwy nie jest produktem fantazji: to książka zrodzona ze zdarzeń rzeczywistych, książka - przestroga, bo autorka pokazuje w niej splot czynników, które z życia rodzinnego mogą uczynić koszmar Powieść nastawiona raczej na nieozdobną relację o faktach niż na epatowanie literackością
„Pięć” to osiemnaście opowiadań, stanowiących studium psychologiczny ludzkich serc i dusz. Bohaterami skondensowanych opowieści są młodzi i starzy, sięgający do swojej pamięci, rozliczający się ze swoim życiem lub mający nadzieję na odzyskanie zagnieżdżonego w ich wnętrzu niepokoju.
„Ta historia pana zmieni” - powiada jeden z bohaterów powieści do mężczyzny, szukającego miałkich atrakcji na plaży. Zmieni, czyli otworzy oczy na świat inny, świat intrygujący, bo przesycony tajemnicą, świat nie z tej ziemi.
Warsaw Tales 2006 presents the reader with a thematic journey through more than sixty poems and shorts stories written by some thirty authors from ten countries of origin. Most are ex-pats currently living in Poland, some are Poles writing in English, and all have extensive experience of ‘things Polish.’
Szereg okoliczności sprawił, że mogłem powrócić do tego, co wydarzyło się przed dwudziestu pięciu laty, kiedy za zaciągniętymi storami krążyłem po mieszkaniu na Hornsgatan w Sztokholmie, pobity, stroniący od światła, uwikłany w zależności, których nie rozumiałem ani nie mogłem ocenić.
Wyobrażałem sobie ją jako studentke medycyny, jak wychodzi za ukraińskiego doktora i mają rudą córeczke, kropla w krople mama Podbudowywałem sie opowieściami o jej rozwodzie i o tym, że wróci do mnie Ja znany dziennikarz, ona wybitna lekarka Para idealna Sąsiedzi to radni i włąściciele żyrandoli Po prostu cudo Informacje w prasie o pięknym ślubie w dwóch obrządkach i weselu na tysiące osób
Powieść wciąga czytelnika i nie chce puścić aż do ostatniej strony, a potem jeszcze długo pozostaje w świadomości. Obraz goni tu obraz, sen niezauważalnie przechodzi w realność, a cała historia ma niejedno dno. To gotowy scenariusz postkonsumpcyjnego thrillera. A zarazem intymna podróż w głąb siebie, do skrywanych, najważniejszych uczuć.
Antologia najlepszych tekstów drugiej edycji konkursu twórczości absurdalnej "Ad Absurdum". Podobnie jak w poprzedniej kompilacji autorzy zaskakują twórczym podejściem do absurdu, literacką fantazją i bogactwem środków wyrazu. Każdy znajdzie w książce coś dla siebie, a jest w czym wybierać
Trzeci tomik opowiadań absurdalnych wskazuje na ewolucję stylu pisarskiego Podpisanego. Podobne w formie i lekkości opowiadania są tu dłuższe, rysunki postaci pogłębione, emocje pełniejsze, a pointy dojrzalsze.Uzupełnieniem opowiadań jest dodatek specjalny.
Temat nieprzemijający jak sama ludzkość. Miłość i miłosny trójkąt. Powieść "Boczna Uliczka" to splot losów trojga ludzi, którym przyszło przez pewien okres kroczyć tą samą drogą. Radości, uniesienia, załamania wikłają się nawzajem ze sobą tworząc węzeł, przy którego rozwiązaniu, każde z nich będzie musiało zapłacić gorzką cenę.
Czy czeska láska różni się od naszej miłości? Uczucie między dwojgiem ludzi ma niejedno oblicze Nieśmiałemu maszyniście z malutkiej stacyjki przyniesie najprawdziwszy cud kolejowy i sprawi, że w oczach ukochanej ujrzy prawdę oraz szczere uczucie Przypadkowy pasażer taksówki odkryje, że można kochać za mocno, a niemłody aktor odnajdzie prawdę o swoim sercu w
W tej groteskowej opowieści Wikary ćwiczy chińskie sztuki walki, baron Rumiany objeżdża swoje włości, egzekwując na żądanie swoich wieśniaczek prawo pierwszej nocy, a ościenne gminy najeżdżają Lipnicę, żeby jej zabrać dotację z powiatu Nad wszystkim zaś króluje magia Złotej Trufli i magiczne praktyki Ogrodnickówny
Dryft to żywioł. Niesie zagadkowe szczątki czegoś lub kogoś, zagubione przedmioty, emocje bohaterów – wzburzenie, wściekłość lub ukojenie. Prądy morskie przenoszą samo życie, meandry moralności albo przewrotność losu.
„What’s wrong with you? I don’t know. You don’t know?! This time, the invisible force makes You tell her the story of your life. Or rather those more spicy details.
Od skończenia studiów zawsze wiedziałam, że chcę pracować w muzeum, między innymi po to, żeby móc dotykać dzieł sztuki. Ksiażkę tę pisałam, kiedy po urodzeniu syna „siedziałam z nim w domu” i od od czasu do czasu bardzo tęskniłam za swoją pracą.
Powieść o obsesji, filozofii życia – psychologiczne studium zagubienia się i pokonywania dróg bez odwrotu.
Jadeitowy Budda jest powieścią historyczną napisaną przez naukowca - Rafała Krawczyka, profesora ekonomii i stosunków międzynarodowych. Jest to "powieść naukowo-dydaktyczna", przeplatająca wątek sensacyjny - międzynarodowego spisku dążącego do opanowania potężnych mocy tkwiących w podziemiach Lhasy - informacjami przybliżającymi Czytelnikowi człowieka Wschodu.
Od dziecka cierpi na zaburzenia lękowe Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie objawy jego nerwicy - kiedy się zdenerwuje, zaczyna unosić się w powietrzu
Kultowa powieść niemiecka. Przewrotna historia kilku osób z wielkiego miasta, utrzymana w stylistyce filmów Jima Jarmusha i Davida Lyncha. Kiedy powieść "Ludzie szukają szczęścia i umierają ze śmiechu" ukazała się po raz pierwszy w Niemczech, krytyka niemiecka nazwała książkę "nieprzyzwoicie dobrą", a samą autorkę obwołano natychmiast największą skandalistką młodej literatury niemieckiej.
Miał prostą dewizę: "Człowiek umiera, kiedy przyjdzie jego pora, lub kiedy się doigra!" Kochał giganta, jako lidera nowego imperium i hodował mikrusa, jako lidera nowej partii. Że nie zawsze wszystko idzie według planu - zrozumiał, kiedy pułkownik Heldbaum mu rzekł: - Umrzesz jak każdy, na tym...
Warszawa, wczesne lata dziewięćdziesiąte Drobny przedsiębiorca nie może oddać pożyczonych pieniędzy Wikła się w gangsterską historię Sensacyjna fabuła skrywa opowieść o pożądaniu,
„Dzieci bez oczu” to opowieść o trójce przyjaciół, którzy mimo dzielących ich różnic pragną wydać wspólnie książkę. Ma być ona wyrazem ich osobistego spojrzenia na świat, który budzi w nich skrajne emocje. Podstawowym problemem, z jakim przychodzi im się zmierzyć jest brak funduszy na opublikowanie dzieła...
Książki Soni Raduńskiej dla wielu osób, zwłaszcza dla kobiet, stanowią ważny przełom w poznawaniu, rozumieniu i kochaniu siebie. Po Białych zeszytach (2005) oraz Kartkach z białego zeszytu (2008) nadchodzi pora na SOLO, w którym autorka przełamuje tabu samotności.
Bohdan Drozdowski, ur. 20 listopada 1931 r. w Kosowie Poleskim. W 1957 ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poeta, prozaik, dramatopisarz, tłumacz (zwłaszcza literatury angielskiej).
Jedenastoletni chłopiec o przeszłości nie wie nic. Żyje się przecież tu i teraz. Na podwórku tysiąc spraw, w szkole klasówka i tabliczka mnożenia.
Intrygująca proza Piotra Jagielskiego to opowieść o człowieku uwiezionym Uwięzionym w tekstach kulturowych. Żyjącym w świecie w którym żadnej emocji nie da się wyrazić wprost bo wszystkie emocje dawno zostały zamienione w gotowe opowieści. I w którym zdarzenie w taką opowieść się niewpisujące wydaje się niewarte opowiedzenia.
Zbiór niepublikowanych dotychczas opowiadań znakomitej pisarki Bogumiły Dziekan:
Można je spotkać w bałkańskich górach, w Albanii nazywane są „zaprzysiężonymi dziewicami” – virgijneshë. Można je spotkać, ale można ich nie zauważyć – ubrane jak mężczyźni wykonują męskie zajęcia i zawody, noszą strzelbę, palą papierosy, a młodsze z nich w miastach pracują jako kierowcy tirów.
Ona - młodziutka wiolonczelistka, studentka konserwatorium. Ich dwóch: znajomy ze studiów, porywający spontanicznością i młodzieńczym entuzjazmem, oraz lekarz, dojrzały mężczyzna, od lat przyjaciel rodziny. Obaj - niechętnie mówiący o swojej przeszłości, uparcie rzucającej cień na teraźniejszość.
Książka bardzo sugestywna - przemawiając do wyobraźni w barwny i interesujący sposób zdobędzie przede wszystkim serce czytelnika swym pozytywnym spojrzeniem na rzeczywistość. Przeważa w niej wiara w lepsze strony ludzkiej natury. Ożywia bowiem przed nami świat prostych ludzi z ich niezwykłą wrażliwością moralną.
Wspaniała lektura dla miłośników Mrożka i Topora - pierwszy z trzech lub czterech tom przesiąkniętych absurdem, rozbrajająco niezobowiązujących, ale zmuszających do zadumy opowiadań o naszym życiu we współczesnej Polsce - z innej, nieoczekiwanej, niepodejmowanej dotąd przez pisarzy strony.
Literatura piękna
Księga objawień
49,00 zł
najniższa cena
Śmiertelnie absurdalne zebranie część 1
17,90 zł
najniższa cena
Onde estas?
22,00 zł
najniższa cena
Pinokio w Afryce
19,99 zł
najniższa cena
Chochoły
39,90 zł
najniższa cena
Śpiąca jasnowłosa
19,90 zł
najniższa cena
Adam Kłokocki i jego cienie
21,00 zł
najniższa cena
Zakątek Hedwy
37,00 zł
najniższa cena
Pięć
30,00 zł
najniższa cena
Zaćmienie
20,00 zł
najniższa cena
Warsaw tales
10,00 zł
najniższa cena
Gangsterzy
50,40 zł
najniższa cena
Galicyjskość
25,00 zł
najniższa cena
Kontroler snów
34,00 zł
najniższa cena
Śmiertelnie absurdalne zebranie część 2
19,90 zł
najniższa cena
Pijany zagajnik
17,90 zł
najniższa cena
Boczna uliczka
37,00 zł
najniższa cena
Kochaj mnie mocniej
29,90 zł
najniższa cena
Amandaie w naszy Lipnicy
29,00 zł
najniższa cena
Dryft
29,90 zł
najniższa cena
Cliché (wersja angielska)
29,90 zł
najniższa cena
Czuła trucizna
29,50 zł
najniższa cena
Czas prawdziwej miłości
24,00 zł
najniższa cena
Jadeitowy Budda
45,00 zł
najniższa cena
Zakłady nowego człowieka
23,00 zł
najniższa cena
Ludzie szukają szczęścia i umierają ze...
29,50 zł
najniższa cena
Lider
57,00 zł
najniższa cena
Dziewięć
29,00 zł
najniższa cena
Dzieci bez oczu
29,90 zł
najniższa cena
Solo
34,90 zł
najniższa cena
Tańczący z duchami
47,26 zł
najniższa cena
Wyznanie
30,00 zł
najniższa cena
Bird żyje
22,00 zł
najniższa cena
Cztery łapy szczęscia
18,00 zł
najniższa cena
Zaprzysiężona dziewica
29,00 zł
najniższa cena
Córka profesora
19,90 zł
najniższa cena
Uwierz mi
35,00 zł
najniższa cena
Człowiek zwany biurkiem
15,90 zł
najniższa cena
W dziale Literatura piękna prezentujemy książki (powieści i zbiory opowiadań) autorów polskich oraz zagranicznych, m.in. czeskich, ukraińskich, węgierskich, niemieckich, francuskich, hiszpańskich, włoskich, amerykańskich, kanadyjskich, nigeryjskich, koreańskich, japońskich i tajwańskich. Niektóre nazwiska są bardzo znane, inne mniej, choć ich książki również są godne polecenia.
Celem literatury pięknej jest dostarczenie rozrywki oraz poruszenie czytelnika - jesteśmy przekonani, że powieści i zbiory opowiadań, które są dostępne w naszej księgarni, doskonale to zadanie spełniają, a ich lektura to prawdziwa przyjemność.
Zachęcamy cię do przejrzenia naszej oferty - znajdziesz w niej książki beletrystyczne wydane m.in. przez PIW, Marginesy, Wielka Litera, Tajfuny, Kwiaty Orientu, Książkowe Klimaty, Relacja, Pauza, Mag czy Dowody na Istnienie.