Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Dwoje ludzi jedna droga Zobacz większe

Dwoje ludzi jedna droga

PRACA ZBIOROWA

978-83-7482-736-2

Nowy

ESPE

19 egz.

Śladami pierwszej błogosławionej pary małżeńskiej Marii i Alojzego Quattrocchi


Więcej szczegółów

8,77 zł

12,90 zł

-32%

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2016
Ilość stron 86
Szerokość (mm) 125
Wysokość (mm) 180
Grzbiet (mm) 7
Wymiary 125 x 180 x 7 mm
Oprawa miękka
Wydawca ESPE


Małżeństwo drogą do świętości? Ależ tak!

Wypowiadając słowa „święty”, „święta”, myślimy zazwyczaj o ludziach, którzy całe swoje życie oddali Panu Bogu, rezygnując ze szczęścia małżeńskiego. Przekonanie, że wybór powołania innego niż kapłańskie czy zakonne nie sprzyja duchowemu wzrastaniu, długie lata pokutowało wśród wiernych.

Obecnie Kościół, wynosząc na ołtarze świętych z różnych stanów i zawodów, w tym licznych małżonków, przypomina nam, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości. Książka zawiera przykłady z życia pierwszej w historii pary małżeńskiej wyniesionej wspólnie na ołtarze, Alojzego i Marii Beltrame Quattrocchi, oraz pytania i tematy warte przedyskutowania w gronie przyjaciół lub w rozmowie męża z żoną czy narzeczonej z narzeczonym. Może też posłużyć jako konspekt zarówno prowadzącym spotkania osób powołanych do życia w małżeństwie, jak i każdemu z uczestników tych spotkań, którzy dążą (nieraz z wielkim trudem) do uświęcania swego małżeństwa.

Ewa i Marek Stadtmüller należą do Domowego Kościoła (gałęzi Ruchu Światło-Życie zrzeszającej rodziny). Pani Ewa jest także znaną i cenioną autorką ponad stu książeczek dla dzieci.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Dwoje ludzi jedna droga

Dwoje ludzi jedna droga

Śladami pierwszej błogosławionej pary małżeńskiej Marii i Alojzego Quattrocchi


Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii