Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Zapiski śpiewaczki Anja Eramaja motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Zapiski śpiewaczki

Erämaja Anja

978-83-66003-50-7

Nowy

INSTYTUT KULTURY MIEJSKIEJ

32 egz.

Seria Europejski Poeta Wolności od 2010 roku umożliwia polskim czytelnikom obcowanie ze współczesną poezją kontynentu

Więcej szczegółów

31,20 zł

39,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-20%

Autor Erämaja Anja
Rok wydania 2024
Ilość stron 120
Szerokość (mm) 145
Wysokość (mm) 215
Grzbiet (mm) 9
Wymiary 145 x 215 x 9 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca INSTYTUT KULTURY MIEJSKIEJ

Z języka fińskiego przełożyła Katarzyna Szal


Zapiski śpiewaczki Anji Erämai to błyskotliwy raport o kondycji współczesnego świata. Wiersze fińskiej poetki pełne są poczucia humoru, dystansu do społecznych konwenansów i spostrzegawczych analiz codzienności. Napisane rytmicznym językiem, przywodzą na myśl piosenki, co można łączyć z przeszłością autorki, która występowała wcześniej jako śpiewaczka. Wiersze Erämai to rodzaj kierunkowskazu do odnalezienia swojej drogi w świecie pełnym nakazów i powinności. Wsłuchani w śpiew o ludzkich niedomaganiach i słabostkach, pragnieniach i dążeniach, odkrywamy, o ile łatwiejsze może być życie, kiedy odrzucimy nierealne ideały.

Autorka bawi się znaczeniami i brzmieniem słów. Opowiada o osobistej wolności, odrzuceniu oczekiwań i wyzbyciu się stereotypów. Poetka zdejmuje maski i kruszy pozy, by z radosną kokieterią odsłonić to, co w nas prawdziwe. Być może warto nie planować wszystkiego w swoim życiu i nie zawsze wciągać brzuch do zdjęć?

Anja Erämaja (ur. 1963) – piosenkarka, poetka, autorka opowiadań, powieści, książek dla dzieci, sztuki teatralnej i libretta do spektaklu tanecznego; z wykształcenia fotografka. Jej droga do poezji wiodła przez teatr i grupy muzyczne, z którymi występowała. Dla tych ostatnich pisała też teksty piosenek. Zmęczona ich rygorystyczną formą w poezji szukała większej swobody rodem z wiersza prozatorskiego i techniki strumienia świadomości. Jako poetka zadebiutowała tomikiem Zapiski śpiewaczki [Laulajan paperit, WSOY 2005] nominowanym do nagrody gazety „Helsingin Sanomat” i wyróżnienia im. Johana Runeberga. Pochodzi z Merimasku w południowo-zachodniej Finlandii, mieszka w Helsinkach.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Zapiski śpiewaczki

Zapiski śpiewaczki

Seria Europejski Poeta Wolności od 2010 roku umożliwia polskim czytelnikom obcowanie ze współczesną poezją kontynentu

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii