Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Powroty z księżyca Wiersze wybrane Durs Grünbein motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Powroty z księżyca Wiersze wybrane

GRUNBEIN DURS

978-83-8196-353-4

Nowy

PIW

7 egz.

Tłumacz: Andrzej Kopacki

Więcej szczegółów

31,85 zł

49,00 zł

-35%

Autor GRUNBEIN DURS
Rok wydania 2022
Ilość stron 224
Szerokość (mm) 152
Wysokość (mm) 212
Grzbiet (mm) 21
Wymiary 152 x 212 x 21 mm
Oprawa twarda
Wydawca PIW

Durs Grünbein (ur. w 1962 w Dreźnie) to jeden z najwybitniejszych poetów języka niemieckiego, eseista i tłumacz. Tom w znakomitym przekładzie Andrzeja Kopackiego to jego pierwszy tak duży wybór wierszy w Polsce. W atmosferę tej poezji wprowadza esej tłumacza pod tytułem "Kosze pełne wszystkiego". Zawartość poetyckich koszy Grünbeina budzi podziw; są tam "zony szarości" - bo Drezno, rodzinne miasto poety zawsze wydawało się z perspektywy barwnego zachodniego świata szare, są starogreckie stylizacje i antyczne mity odczytywane na własny sposób, bo Grünbein tworzy własną mitologię. Poeta w równym stopniu wyczulony jest na głosy różnych epok, jak i  na żywy współczesny język. Swoje wiersze tka zarówno z mowy potocznej, cytatów czy językowych strzępów, jak i głębokich antycznych metafor. Potęga własnego, oryginalnego języka połączona z gęstością myśli, czyni z Grünbeina poetę wyjątkowego, który przemawia do czytelnika niezwykle silnie, poprzez własną, głęboko filozoficzną prawdę liryczną.

Durs Grünbein jest laureatem wielu prestiżowych nagród, między innymi otrzymał Nagrodę szwedzkiego miasta Västeras im. Tomasa Tranströmera, Nagrodę Literacką Miasta Gdańska "Europejski Poeta Wolności" i Międzynarodową Nagrodę Literacką im. Zbigniewa Herberta.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Powroty z księżyca Wiersze wybrane

Powroty z księżyca Wiersze wybrane

Tłumacz: Andrzej Kopacki

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii