Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Peron literacki dla Adama Antologia motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Peron literacki dla Adama Antologia

PRACA ZBIOROWA

978-83-67080-42-2

Nowy

KRYWAJ

24 egz.

„Peron literacki dla Adama” – to już dziewiąta antologia charytatywna, a zarazem trzynasta z kolei pozycja książkowa wydana z inicjatywy internetowej grupy literackiej „Peron literacki”, której założycielem i głównym administratorem jest Dave Ventor.

Więcej szczegółów

28,00 zł

40,00 zł

-30%

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2022
Ilość stron 264
Szerokość (mm) 148
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 14
Wymiary 148 x 210 x 14 mm
Oprawa miękka
Wydawca KRYWAJ

„Peron literacki dla Adama” – to już dziewiąta antologia charytatywna, a zarazem trzynasta z kolei pozycja książkowa wydana z inicjatywy internetowej grupy literackiej „Peron literacki”, której założycielem i głównym administratorem jest Dave Ventor. Za sprawą wcześniejszych wydań charytatywnych udało się pomóc: Kasi Dominik z Dobczyc, Ewie Wierzbinskiej-Kloska z miejscowości Rydułtowy, Tobiaszkowi – synkowi Marcina Wołka – z Myślenic, Marcelince – córeczce Renaty Lisik-Warszawskiej z Jaworzna, podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu, Joannie Pąk ze Świdnika, Darii Juchniak – bratanicy Anny Sobańskiej z Bydgoszczy, Ani Bojanowskiej z Sochaczewa. Celem obecnej antologii jest wsparcie dla Adama Puchały – młodego człowieka, który jest na samym początku walki z nowotworem – glejakiem wielopostaciowym czwartego stopnia. Wielu spośród 79 autorów, którzy udostępnili swoje teksty, po raz kolejny bierze udział w tego typu szczytnym przedsięwzięciu. Na stronach książki znaczną część stanowi poezja, ale są także teksty napisane prozą. Wprowadzeniem do lektury jest tekst autorstwa Aleksandry Baltissen – Polki mieszkającej w Holandi i zarazem jednej z autorek, która wzięła udział w projekcie. W rozdziale „O autorach” czytelnik znajdzie zdjęcia i notki biograficze twórców, którzy przyłączyli się do tej inicjatywy. Antologia została wzbogacona zdjęciami Adama Puchały z jego prywatnego archiwum. Polecając tę pod wieloma względami wyjątkową książkę, zapraszamy do lektury i gorąco dziękujemy każdemu autorowi składających się na nią utworów.

Lista autorów: Larysa Magdalena Arska, Stefan Bajer, Aleksandra Baltissen, Irena Małgorzata Bielska, Andrzej Borek, Danuta Brodziak, Rafał Brzask, Bolesław Wojciech Brzuchacz, Kazimierz Budyn, Anna Chudzik, Justyna Cieszyńska, Artur Czekajski, Alexsandra Dawidowicz, Katarzyna Dąbecka, Cecylia Dąbrowska, Katarzyna Dominik, Ewelina Drzewiecka, Janina Jackowska, Krystyna Janiszewska, Aldona Jańczak, Krystian Kajewski, Jolanta Kapuścińska, Zofia Karpińska, Sławomir Kasprzak, Bogumiła Kempińska-Mirosławska, Jolanta Klimek (Bąk), Janusz Kliś, Łukasz Zygmunt Knyziak, Anna Kochalska-Siwak, Agata Kostka, Emilia Kuncio, Zdzisława Kwiatkowska, Edward Stanisław Kwiatkowski, Jacek Maciejewski, Marek Markowski, Jadwiga Marzec, Maciej Henryk Modzelewski, Anna Klara Niemiec, Łukasz Nowakowski, Wiesława Maria Ochmann, Elżbieta Okoń, Anna Okulewicz, Marzena Okuszko, Bogumiła Olejnik-Chamczyk, Wojciech Olszewski, Róża Ossowska, Łucja Pecolt, Jadwiga Halina Piekarz (Goleń), Lidia Płachta, Ewelina Podolska, Dariusz Pruszkowski, Sylwia Rojek, Jacek Rysek Łabędzki, Krystyna Sadowska, Zofia Salmanowicz, Ryszard „Sidor” Sidorkiewicz, Justyna Sieradzka, Danuta Stefanicka-Schmeling, Alicja Stępniewska-Nawaratne, Hubert Suder, Leszek Szczurek, Anna Szemiel, Bożenna Szliske, Alicja Szymaniak, Tadeusz Szymański, Dominika Świaczny, Tomasz Tabaszewski, Witold Tomczak, Dariusz Paweł Trybuła, Kinga Turoń, Dave Ventor, Krystyna Wajda, Ewa Warbas-Szewczyk, Joanna Wątróbska (Kania), Ewa Wierzbinska-Kloska, Małgorzata Wójtowicz, Dawid Wymysłowski, Przemysław Zarychta, Anna Złotnik-Skura.

Zbiór kwiatów (słowo wstępne)

Peron literacki dla Adama to trzynasta pozycja książkowa stworzona z inicjatywy internetowej grupy literackiej „Peron literacki” i dziewiąta antologia charytatywna, w której skarb człowieczeństwa pogłębiony o wspólną ideę pomocy, jako odpowiedź na wszystkie „materializmy” naszej epoki, zawiera dowód, że:

Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość
w niedoli przynoszą.
/Adam Asnyk/

Słowo „antologia” pochodzi z greckiego anthos, które oznacza kwiat, oraz lego, czyli zbieram. Stąd „antologia” znaczy dosłownie „zbiór kwiatów”.
Niniejszy zbiór tekstów jest bukietem dla Adama Puchały, by długie i kosztowne leczenie oraz rehabilitacja były skuteczną pomocą w batalii o życie z nadzieją na zdrowie, jak również sprawność młodego człowieka, który pragnie tylko doświadczać pełni życia bez strachu o kolejny dzień.
Aby to konsekwencja wyboru, a nie konieczności sprawiała, że zakwitnie nadzieją wiara, iż dalsze leczenie onkologiczne i neurologiczne będzie możliwe.

... Zawsze jest jakieś jutro i życie daje nam możliwość zrobienia dobrego uczynku...
/Gabriel Garcia Marquez/

Tego wyboru dokonali literaci, ludzie kochający słowo, gdyż do wspomożenia potrzeba dobrowolnych dotacji. Mogą to być darowizny w różnych formach. Naszą, jako grupy, jest ta antologia na znany nam charytatywny cel, który nabrał rozpędu dzięki Wydawnictwu KryWaj w Koszalinie oraz wszystkim zainteresowanym mistrzom pióra, artystom słowa, twórcom sztuki.
W imieniu grupy przekazuję do rąk Szanownych Czytelniczek i Czytelników niniejszy zbiór tekstów, żywiąc przekonanie, że staną się inspiracją w osobistej odpowiedzi na uszczęśliwienie kogoś oraz uświadomienie o jego ważności i roli w świecie.

Ze wszystkiego, co robimy, pomaganie innym jest najbardziej szlachetnym zajęciem, zarówno w życiu osobistym,
kiedy pomagamy jako zwykli ludzie, jak i w życiu zawodowym,
kiedy pomaganie jest częścią naszej profesjonalnej usługi.
/Jacek Walkiewicz, Pełna moc możliwości/

Z koleżeńskim pozdrowieniem
Aleksandra Baltissen

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Peron literacki dla Adama Antologia

Peron literacki dla Adama Antologia

„Peron literacki dla Adama” – to już dziewiąta antologia charytatywna, a zarazem trzynasta z kolei pozycja książkowa wydana z inicjatywy internetowej grupy literackiej „Peron literacki”, której założycielem i głównym administratorem jest Dave Ventor.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii