Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Kapitalizm, nowe wojny i prywatne firmy Zobacz większe

Kapitalizm, nowe wojny i prywatne firmy

PAŁKA WOJCIECH

978-83-8022-039-3

Nowy

DRUGIE

2 egz.

35,36 zł

52,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Ostatnie egzemplarze!

Autor PAŁKA WOJCIECH
Rok wydania 2019
Ilość stron 224
Wymiary 158 x 230 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Oprawa miękka
Wydawca DRUGIE

Dwieście miliardów dolarów rocznie – tyle wydają dziś państwa i korporacje na usługi prywatnych przedsiębiorstw wojskowych. Z jednej strony globalizujący się rynek, z drugiej wycofywanie się dominującego mocarstwa z roli strażnika światowego porządku stwarzają pole do rozwoju nowoczesnych form prywatyzacji sił zbrojnych – także w Polsce.

Czy sfera bezpieczeństwa powinna podlegać prywatyzacji? Jakie są współczesne trendy i przyszłość najemniczych formacji zbrojnych? Wojciech Pałka ciekawie i kompetentnie przybliża wszystkie te zagadnienia.

„Profesjonalna i wielopłaszczyznowa analiza prywatnych przedsiębiorstw wojskowych. Odczarowuje mity i pokazuje rzeczywistość. Polecam każdemu kto interesuje się bezpieczeństwem, nie tylko ekspertom!” – płk Dariusz Zawadka – dowódca JW GROM w latach 2008-2010.

„Książka Wojciecha Pałki wpisuje się w ważny trend badań nad bezpieczeństwem współczesnego świata. Wnosi niezwykle ciekawą perspektywę dotyczącą stosowania przez współczesne państwa prywatnych formacji zbrojnych” – dr Rafał Zgorzelski, Fundacja Warsaw Institute.

Wojciech Pałka (ur. 1980) - doktor nauk o bezpieczeństwie, absolwent ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletni konsultant, analityk i menedżer w szeregu podmiotów zbrojeniowych, m.in. Polskiej Grupie Zbrojeniowej, Polskim Holdingu Obronnym. Kieruje realizacją wybranych projektów badawczo-rozwojowych dotyczących sprzętu i uzbrojenia wojskowego w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kapitalizm, nowe wojny i prywatne firmy

Kapitalizm, nowe wojny i prywatne firmy

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii