Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Cudowna NW Zobacz większe

Cudowna NW

NESTEROWICZ PIOTR

978-83-66778-04-7

Nowy

INSTYTUT REPORTAŻU/DOWODY NA ISTNIENIE

6 egz.

Wznowienie książki, która rozpoczęła serię reporterską!

Więcej szczegółów

27,30 zł

39,00 zł

-30%

Autor NESTEROWICZ PIOTR
Rok wydania 2021
Ilość stron 184
Szerokość (mm) 141
Wysokość (mm) 212
Grzbiet (mm) 13
Wymiary 141 x 212 x 13 mm
Oprawa twarda
Wydawca INSTYTUT REPORTAŻU/DOWODY NA ISTNIENIE

Cud wyzwolił emocje. Chociaż nie takie, o jakie Matka Boska prosiła ustami Jadwigi.

Fragment książki
Jadwiga miała czternaście lat, gdy objawiła jej się Matka Boska. Na łąkę w Zabłudowie przybyli pielgrzymi, a za nimi - funkcjonariusze milicji. Wierni pragnęli być świadkami objawienia, zaś władze robiły wszystko, żeby nie dopuścić do narodzin kultu. Wkrótce nie tylko komuniści, ale również sąsiedzi zwrócili się przeciwko Jadwidze - rozczarowani, że ich zabłudowski cud był za mało "cudowny". Wiara w objawienie zgasła po kilku miesiącach, zawiść ludzi trwa od pięćdziesięciu lat. A Jadwiga nadal cierpliwie powtarza słowa, które usłyszała na łące od Matki Boskiej.


Piotr Nesterowicz - doktor nauk ekonomicznych, absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Autor esejów, opowiadań i powieści. Za książkę Cudowna otrzymał Nagrodę im. Wiesława Kazaneckiego, a także był nominowany do Nagrody Literackiej NIKE i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Twórca i wydawca miesięcznika "Pismo. Magazyn opinii", producent pierwszego polskiego podcastowego serialu reporterskiego Śledztwo "Pisma".


Niesamowita historia - nieznany rozdział dziejów PRL.
Dopóki nie przeczytałem książki Piotra Nesterowicza, nigdy nie słyszałem o cudzie zabłudowskim - objawieniu Matki Boskiej na podlaskiej wsi w ponurych czasach gomułkowskich. Co jest dowodem na to ile niezwykłych opowieści wciąż skrywa nasza historia współczesna. Polskich reporterów czeka jeszcze mnóstwo pracy.
W 1965 roku władza podjęła brutalna walkę z ludową religijnością za pomocą aparatu przemocy, co pokazuje, jak już wówczas była słaba, a nie silna, a także to jak bardzo obawiała się potęgi mitu Matki Boskiej w społeczeństwie.
Z Matką Boską, szczególnie jeśli stoją za nią Polacy, żadna władza nie wygra.
Krzysztof Varga

Zezwalam na użycie płaczących - dlaczego to ja nie znalazłem tego zdani? Dlaczego nie ja napisałem tę książkę?
Michał Szczygieł (z zazdrością)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Cudowna NW

Cudowna NW

Wznowienie książki, która rozpoczęła serię reporterską!

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii