Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Polski hip-hop bez Internetu motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Polski hip-hop bez Internetu

SADI & GRAFF

978-83-965335-0-0

Nowy

SADI

202 egz.

Polski hip-hop bez Internetu 1983–2003 jest kompaktową wersją bezprecedensowej książki Polski hip hop posiada wiele twarzy (wydanie trzecie).

Więcej szczegółów

24,50 zł

35,00 zł

-30%

Autor SADI & GRAFF
Rok wydania 2022
Ilość stron 156
Szerokość (mm) 148
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 10
Wymiary 148 x 210 x 10 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca SADI

Polski hip-hop bez Internetu 1983–2003 jest kompaktową wersją bezprecedensowej książki Polski hip hop posiada wiele twarzy (wydanie trzecie). Autorzy, a zarazem pionierzy kultury hip-hop w Polsce – Sadi i Graff – tym razem kładą nacisk przede wszystkim na zrozumienie czasów, gdy polski hip-hop istniał i rozwijał się w komunistycznej Polsce, uzmysławiając czytelnikowi z perspektywy wielu dekad, jak oryginalny i niezależny w latach 80. i 90. był polski hip-hop jako subkultura uliczna, czyniąc przekaz niniejszej książki bardziej merytorycznym, pomijając głębsze zagadnienia, zawarte w jej poprzedniczce. W książce zostały chronologicznie opisane narodziny czterech podstawowych form artystycznych kultury hip-hop na polskim podwórku, takich jak: breaking, DJ-ing, graffiti i rap. Publikacja wyjaśnia znaczenie hip-hopu jako subkultury, jego idee oraz wartości z tym związane, pozwalając wyjść z obszaru stereotypów dotyczących tej kultury. Polski hip-hop bez Internetu 1983-2003 bierze poprawkę na hip-hop będąc pierwszą publikacją, w której wiarygodność nagród Złoty Popkiller sugerujących, że Bogna Świątkowska zapoczątkowała kulturę hip-hop w Polsce i że miała wpływ na jej pionierów oraz że Kazik i zespół Kult mieli kluczowy wkład w tworzenie kultury hip-hop w Polsce, została konstruktywnie podważona i bezdyskusyjnie sprowadzona do poziomu mniej niż zero. Nie przegap możliwości bycia uświadomionym, bo lepiej czerpać wiedzę bez cenzury z subkulturowego źródła niż wierzyć w ocenzurowane fantazje z komercyjnej kałuży.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Polski hip-hop bez Internetu

Polski hip-hop bez Internetu

Polski hip-hop bez Internetu 1983–2003 jest kompaktową wersją bezprecedensowej książki Polski hip hop posiada wiele twarzy (wydanie trzecie).

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii