Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Społeczeństwo zmęczenia i inne eseje Byung-Chul Han motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Społeczeństwo zmęczenia i inne eseje

HAN BYUNG-CHUL

978-83-66586-99-4

Nowy

KRYTYKA POLITYCZNA

9 egz.

Tłumaczenie: Rafał Pokrywka, Michał Sutowski

Więcej szczegółów

40,73 zł

59,90 zł

-32%

Autor HAN BYUNG-CHUL
Rok wydania 2022
Ilość stron 264
Szerokość (mm) 147
Wysokość (mm) 205
Grzbiet (mm) 17
Wymiary 147 x 205 x 17 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca KRYTYKA POLITYCZNA

Byung-Chul Han to gwiazda niemieckiej humanistyki.

Wypalenie, samotność, social media, czy kapitalizm, to tylko kilka z wielu tematów, które porusza w swoich błyskotliwych analizach współczesności. Jak nikt inny, w krótkich i klarownych esejach, potrafi oddać złożoność współczesnego świata.

Ta książka to zbiór esejów zagranicą wydawanych jako osobne publikacje. W "Społeczeństwie zmęczenia" autor stawia tezę, że każda epoka ma swoje dominujące choroby. Nasza epoka to depresja, ADHD, zaburzenie osobowości typu borderline, a przede wszystkim syndrom wypalenia. Nie traktuje jednak tych chorób jako czegoś, co po prostu przytrafia się cierpiącej jednostce, stanowią dla niego symptomy dużo szerszych problemów nękających współczesne społeczeństwa.

Brak prywatności, niemożność normalnego przeżywania cierpienia, niszcząca siła przymusu miłości to kolejne cechy charakterystyczne świata, w którym żyjemy. Licznie odwołując się do klasyków filmu, literatury i filozofii, Byung-Chul Han próbuje nas po tym świecie oprowadzić. Stawia wyraziste tezy, a pisze w sposób dostępny nie tylko dla filozoficznych ekspertów. Warto sprawdzić, dlaczego jest dziś jednym z najżywiej czytanych i dyskutowanych w Niemczech i całej Europie komentatorów współczesności.

Jeden z dziennikarzy napisał kiedyś, że jego eseje stają się coraz bardziej syntetyczne i przez to coraz krótsze, do tego stopnia, że boi się, że w końcu zupełnie znikną…czytajcie więc Hana dopóki można.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Społeczeństwo zmęczenia i inne eseje

Społeczeństwo zmęczenia i inne eseje

Tłumaczenie: Rafał Pokrywka, Michał Sutowski

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii