Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Kowno. XX-XXI wiek. Przewodnik architektoniczny Zobacz większe

Kowno. XX-XXI wiek. Przewodnik architektoniczny

PRACA ZBIOROWA

978-83-949185-0-7

Nowy

CENTRUM ARCHITEKTURY

22 egz.

41,30 zł

59,00 zł

-30%

Autor PRACA ZBIOROWA
Ilość stron 336
Format 165 x 225 mm, oprawa zintegrowana
Oprawa miękka
Rok wydania 2018
Wydawca CENTRUM ARCHITEKTURY


Przewodnik architektoniczny przygotowany przez litewskich ekspertów to pierwsza tak szeroka prezentacja dorobku architektonicznego Kowna. Po zajęciu Wilna przez Polskę w 1920 roku to prowincjonalne miasteczko musiało niemal z dnia na dzień przyjąć rolę tymczasowej stolicy Litwy. Poza granicami średniowiecznej starówki powstały dziesiątki gmachów publicznych, setki kamienic i tysiące domów, projektowanych przez litewskich architektów wykształconych na uczelniach całej Europy. Kowno stało się miejscem ekspresji ambicji niepodległej Litwy, a dziś jest skarbcem modernistycznej architektury w wielu jej odcieniach.

Polskie wydanie książki zostało przygotowane w ślad za litewskim, niemieckim i angielskim. Z 242 obiektów zaprezentowanych w przewodniku ponad połowa pochodzi z okresu międzywojennej stołeczności, a reszta powstała w czasach powojennych –  pod władzą radziecką (socrealizm, późny modernizm) lub we współczesnej Republice Litewskiej (postmodernizm).

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kowno. XX-XXI wiek. Przewodnik architektoniczny

Kowno. XX-XXI wiek. Przewodnik architektoniczny

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii