Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Autor tej książki chciałby, aby w świadomości ludzkiej przyczyniła się ona – choćby nawet tylko w małym stopniu – do odzyskania tożsamości żydowskiego Krakowa, do wypełnienia pustych domów, ulic i placów istotną treścią.
Wizja mniejszości ormiańskiej u Pirzad bardzo odbiega od stereotypu dominującego w « muzułmańskiej » literaturze Iranu
Berkovitz inspiruje, uczy i służy radą w zakresie różnych spraw związanych ze sferą śmierci.
Janusz Sepioł (ur. 1955) – architekt, historyk sztuki, urbanista, były Marszałek Małopolski, Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Kultury, Senator RP VII i VIII kadencji, obecnie Architekt Miasta Rzeszowa. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP), Rady Programowej Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie i szeregu rad muzealnych.
Alexis Curvers (1906 - 1992) – francuskojęzyczny pisarz i publicysta belgijski. Z wykształcenia filolog klasyczny, wykładał retorykę francuską w greckim liceum w Aleksandrii (1931-32), w tym okresie intensywnie zwiedzał Grecję i Bliski Wschód.
"Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz-Wajda to piękne i nieprawdopodobnie owocne dwa życia. Dwa giganty sztuki i polskości" Krystyna Janda
Adam Wodnicki (1930–2020), profesor zwyczajny sztuki, długoletni pedagog, dziekan i prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Tłumacz literatury francuskiej, głównie poezji.
Jan Gondowicz (1950) – warszawski ekskrytyk, tłumacz, czynny eseista. Steppenwolf, outsider, taternik, homme de lettres. Formalnie polonista, niedoszły biolog. Uformowany w kręgu inspiracji surrealistycznych badacz literackich zjawisk pośrednich i pozakategorialnych.
"Czytając tę książkę, można zastanowić się nad własnym losem i nad losem świata. Przemyśleć, co robiliśmy źle i nawrócić się. Nie chodzi o Londyn ani o Warszawę. Chodzi o życie, często pełne podłych zachowań, czasami tylko usiane aktami dobroci." Witold Sobków
Janusz Palikot (ur. 26.10.1964 w Biłgoraju) – filozof, polityk i przedsiębiorca. Studiował Filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obronił pracę magisterską. W latach 1987–89 był pracownikiem naukowym Instytutu Filozofii Polskiej Akademii Nauk.
Marcin Giżycki – urodzony 26 września 1951 był polskim filmowcem a zarazem krytykiem i historykiem filmu. Od 1988 był wykładowcą w Rhode Island School of Design w Providence, od 2015 profesorem Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, a od 2007 roku dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator w Poznaniu.
Książka w wersji językowej polsko - hebrajskiej
Dzieła zebrane Josepha Rotha
Gesualdo Bufalino (ur. 1920, Comiso, Włochy; zm. 1996, Vittoria, Włochy) – włoski pisarz, poeta, autor aforyzmów, urodzony i większą cześć życia mieszkający w Comiso na Sycylii. Pracował jako profesor literatury w liceum w swoim rodzinnym mieście.
Irena Powell - urodzona w 1941 we Lwowie w rodzinie polskich Żydów
Pod redakcją Joanny Preizner
Antysemicka kampania z Marca ’68 przeciwko szefowi Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów
” To co mi się wydawało, że zginęło w mroku zapomnienia, zapadło się na zawsze w niebyt, wydobywałem pracą pamięci jak Atlantydę z namułu. (…)Wynurzały się postaci, tony słów, melodia powiedzeń, sceny z życia domu, placu, ulic, sacrum i profanum małego miasteczka.” Julian Stryjkowski