Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL
Analiza egzegetyczno-teologiczna Mk 9,33-37 i par. oraz Mk 10,13-16 par.
Przełożył, wstępem i przypisami opatrzył Robert Roman Chodkowski.
"Treść tej książki, w zamierzeniu autora, pomoże Czytelnikowi lepiej poznać dzieje koncelebry do Soboru Watykańskiego II, jego prace nad rozszerzeniem możliwości koncelebry Mszy, podstaw teologii zasad koncelebrowanej Eucharystii. (...)"
Staropolski dramat i dialog religijnyTom VI
Publikacja Ciało. Zdrowie i choroba jest wyrazem przekonania, że nadszedł czas na stopniowe łączenie w naturalną jedność tego, co zostało podzielone -psychiki z ciałem, racjonalności z emocjami, kultury z naturą, teorii z praktyką, psychologii z innymi dziedzinami wiedzy.
Jakość osobowego działania w podejściu teoretycznym i empirycznym
Psychologiczne uwarunkowania zachowań prozdrowotnych w profilaktyce onkologicznej
Artyści poza granicami w XIX i XX wieku
Analiza zagadnień podjętych w monografii opiera się przede wszystkim na podejściu diagnostycznym. Podejście prospektywne zastosowano w podsumowaniach i konkluzjach.
Autor monografii Obrzędy i zwyczaje Wielkiego Tygodnia i okresu paschalnego w prawie Kościoła łacińskiego pragnie ukazać szerokie spektrum wpływów liturgii tego czasu na życie duchowe wiernych.
Książka podejmuje wciąż mało rozpoznaną badawczo problematykę związków między umysłem człowieka a mediami audiowizualnymi.
Prezentowana publikacja stanowi próbę (l’essai) określenia istoty antypedagogiki i możliwości percepcji jej tez.
Najnowszy polski przekład i opracowanie Króla Edypa, dokonane przez Roberta R. Chodkowskiego, wybitnego znawcę teatru i tragedii greckiej.
Praca skupia się na twórczości Dietricha von Hildebranda i interpretuje je, zwracając szczególną uwagę na idee modernistyczne.
Książka skupia się na zagadnieniu epistemologii fizyki.
Niniejsza monografia ma charakter autorski. Główny problem badawczy zawarty w publikacji dotyczy rozumienia podziału obciążeń w wybranych sojuszach polityczno-wojskowych USA i jego implikacji dla polityki Stanów Zjednoczonych wobec państw sojuszniczych.
Dialektyka wartości w Opisie podróży do Stambułu Macieja Stryjkowskiego
Poczucie koherencji maturzystów a ich zachowania zdrowotne na podstawie badań w makroregionie lubelskim
Seria: Prace Wydziału Nauk Społecznych 196
Staropolski dramat i dialog religijny. Tom V
Z doświadczenia Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Potrzebującym AGAPE
Tom I: Studya nad istotą osoby prawniczej i inne prace Tom II: Uzasadnienie projektu Kodeksu zobowiązań z uwzględnieniem ostatecznego tekstu Kodeksu Tom III: Zobowiązania
Tworzywem antropologicznym kaznodziejskiej twórczości ks. prof. Z. Jańca są ludzkie problemy, duchowe dylematy i pytania egzystencjalne.
Współczesne powieści inspirowane Księgami Nowego Testamentu
Celem jaki stawiamy przed tą książką,jest chęć zrozumienia,co to znaczy,że matematyka jest nauką o strukturach.
Celem niniejszej monografii jest analiza procesów związanych ze zrównoważonym rozwojem regionalnym i jego wkomponowaniem w nową koncepcję funkcjonowania administracji publicznej – Weberian State 4.0, przy uwzględnieniu odniesienia edukacyjnego.
Koncept patrystyczny w mariologii Soboru Watykańskiego II
Problem uzasadnienia obowiązków moralnych w bliskich relacjach
Współczesne uwarunkowania społeczno-gospodarcze sprawiają, że z coraz większym natężeniem jest stawiany problem możliwości finansowania uniwersytetu ze środków budżetowych.
Prezentowane ogólnopolskie badania socjologiczne wśród duchownych katolickich przeprowadzono w ramach projektu pt. ,Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych a legislacja i praktyka pastoralna Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce" finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w latach 2019-2021.
W kontekście przemian społeczno-ekonomicznych
Ta książka to […] coś więcej niż ważna naukowo, głęboko erudycyjna publikacja, która […] będzie musiała – niejako obowiązkowo – być uwzględniana w dociekaniach przez znawców problematyki i przywoływana w akademickich debatach.
Dwutomowy „Słownik polskiej krytyki artystycznej XX i XXI wieku” jest całościowym spojrzeniem na życie artystyczne ostatnich stu lat. Publikacja ma na celu prezentację rozmaitych strategii pisarstwa o sztuce, oferując syntetyczną interpretację postaw krytyków oraz rozległego spectrum pojęć używanych w dyskursie krytycznym.