Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Żydowskie dziecko Zobacz większe

Żydowskie dziecko

PRACA ZBIOROWA

978-83-7306-648-9

Nowy

TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

12 egz.

Pierwszą współczesna monografia poświęcona polskim badaniom mieszczącym się w ramach tzw. Jewish Studies oraz Childhood Studies.

Więcej szczegółów

34,30 zł

49,00 zł

-30%

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2013
Ilość stron 330
Szerokość (mm) 170
Wysokość (mm) 240
Grzbiet (mm) 19
Wymiary 170 x 240 x 19 mm
Oprawa miękka
Wydawca TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

Tom „Żydowskie dziecko” jest pierwszą współczesną monografią poświęconą polskim badaniom mieszczącym się w ramach tzw. Jewish Studies oraz Childhood Studies. Składają się na nią artykuły specjalistów z różnych dziedzin: historyków, historyków sztuki, etnografów, literaturoznawców oraz kulturoznawców z ośrodków naukowo-badawczych z całej Polski, w tym także specjalizujących się w badaniach nad historią i kulturą Żydów. Już sam pomysł zebrania w jednym tomie tych rozpraw zasługuje na uznanie. Brakuje bowiem dzisiaj solidnych opracowań źródeł dotyczących historii dzieci żydowskich, a pojawiające się pojedyncze publikacje zwykle rozproszone są po wąsko wyspecjalizowanych i trudno dostępnych woluminach.

(Dr hab. Krzysztof Biedrzycki UJ)Książka Żydowskie dziecko wpisuje się w nurt badań nad historią i kulturą polskich Żydów. Efekty działalności ośrodków naukowych zajmujących się tymi zagadnieniami przekładają się na liczne publikacje naukowe przybliżające wielowiekową obecność Żydów w Polsce, jednak wiele obszarów uczestnictwa w życiu polskiego społeczeństwa wciąż pozostaje na pograniczu eksploracji naukowej. Do takich zagadnień należą między innymi, kwestie związane z najmłodszymi członkami społeczności żydowskiej – z dziećmi. Najważniejszą polską publikacją z tego zakresu pozostaje do tej pory etnograficzne studium Reginy Lilentalowej Dziecko żydowskie (1904,1927).

(Dr hab. Jakub A. Malik prof. KUL)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Żydowskie dziecko

Żydowskie dziecko

Pierwszą współczesna monografia poświęcona polskim badaniom mieszczącym się w ramach tzw. Jewish Studies oraz Childhood Studies.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii