Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Komiksy w ofercie naszej księgarni to propozycje zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży oraz dzieci.
Gdy tylko zapada noc, w belgijskim mieście, troje nieznajomych dwudziestolatków - w najbardziej atrakcyjnym, ale niebezpiecznym wieku - przyjeżdża do popularnej restauracji. Jona zaraz się stąd wyprowadzi. Dzwoni do swojej żony, która już osiedliła się w Berlinie, zanim spróbuje zaplanować z przyjaciółmi ostatnią noc w mieście.
Oczy otchłani to pierwszy odcinek serii Z archiwum spraw kryminalnych, będącej wyborem najlepszych tytułów z przygodami kryminolożki Julii Kendall. Julia to doskonały, realistyczny komiks z gatunku noir.
"Chiral" opowiada historię dziewczyny i kapitana, których rozdzielają dziesięciolecia, ale którzy dzielą cierpienie związane z próbą przeciwstawienia się oczekiwaniom i odgrywanej roli społecznej.
„Żółć” to pierwszy w Polsce komiks poetycki z fenomenalnymi ilustracjami Artura Denysa.
W miłującym pokój królestwie rodzi się dziecko z dłonią naznaczoną świętym symbolem. Zgodnie z przepowiedniami jest to bohater, który zgładzi wyzwolonego po setkach lat króla demonów. Nadszedł czas na ostateczne starcie pomiędzy dobrem a złem, które... nie dochodzi do skutku, ponieważ zło zaspało.
Marek Lewandowski, zamiast na wymarzone wakacje nad morzem, jedzie do ciotki mieszkającej w niewielkim miasteczku. Jest przekonany, że pobyt będzie wyjątkowo nudny, ale zmieni zdanie kiedy pozna miejscowych chłopaków, którzy pokażą mu tajemniczy, opuszczony dom. Tymczasem w Warszawie nieznani sprawcy porywają sześcioletnią dziewczynkę i żądają od rodziców okupu.
Adrien Steenfort zarządza browarem twardą ręką. Firma szybko się rozwija, ale biznes staje się coraz bardziej ryzykowny. Kolejne inwestycje pogłębiają konflikty zarówno pomiędzy zarządem i udziałowcami browaru, jak i między członkami rodziny Steenfort.
Cztery krótkie opowiadania składające się na „Koszmary” czyta się jak adaptacje dzieł Mistrza i dałbyś sobie palec uciąć, że już kiedyś czytałeś je w jakimś zbiorze tekstów Lovecrafta… ale nie! Penco wziął z dzieł Amerykanina klimat, nostalgię, klaustrofobię, samotność i tajemniczość, po czym wszystko to opowiedział rysunkami.
Pod pozorem urlopu członkowie Wydziału 7 wyjeżdżają na Kaszuby, aby ruszyć śladem teczki, skrywającej tajemnice z przeszłości jednego z nich. Mieszkańcy lasu mają jednak wobec nich własne plany.
Przerażająca historia o nawiedzonym domu i kobiecie, która stawia sobie za cel zmycie krwawej klątwy rzuconej przez wynalazek jej męża. Tylko w ten sposób ocali swe życie i duszę.
"Likwidator" powraca do swoich korzeni i staje w obronie bezmyślnie niszczonej przez człowieka przyrody. Tym razem głównym tematem poruszanym w komiksie, a co za tym idzie najważniejszym frontem walki bohatera jest ochrona klimatu.
Na szlaku wędrówek Jeremiaha i Kurdy’ego pojawia się szansa na chwilę wytchnienia. Zagubiony na bagnach dom, zamieszkany przez wielopokoleniową rodzinę, gościnna gospodyni i jej sympatyczna, ciekawska wnuczka… Niestety, aż kipi tam od tłumionych emocji i konfliktów. W dodatku pozorny spokój zakłóca tajemnica, której ujawnienie może wszystkich drogo kosztować…
„Poczwarki” to opowieść o dwójce młodych ludzi. Lucjan namiętnie myje ręce i szuka Boga na basenie, Nadieżda jest racjonalistką i masowo zabija motyle. Wszystko wokół się zmienia, a może to oni przechodzą metamorfozę?
Tytuł powieści graficznej Presla odnosi się przede wszystkim do postawy turystów, których świadomość pełna jest zachodnich stereotypów na temat Wschodu. Ale zwraca również uwagę na niebezpieczeństwa, które czyhają na samego artystę. Jak opowiedzieć taką historię, by nieuchronne uproszczenia nie zmieniły przedstawionych ludzi w atrapy? Jak pokazać Turcję, nie przywłaszczając jej sobie?
David Campos przebywał w Gwinei Bissau od listopada 2006 do maja 2007 roku w ramach projektu pomocowego dla mieszkańców São Domingos. David podczas tego pobytu zakochał się w poznanych osobach, więc komiks ten jest nie tyle opowieścią o odbytej podróży, co wybiórczym dziennikiem przeżyć i kontaktów międzyludzkich.
Wydawałoby się, że dla Durango czasy krwi i przemocy skończyły się na dobre.
Pouczający i pełen emocji oraz humoru komiks dla najmłodszych o sukcesach polskich siatkarzy!
Donżon to sążnisty esej o heroicznym fantasy, który analizuje początki gatunku, rzeczywistość i przyszłość.
Zagor jest klasyką włoskiego komiksu. Po prawie sześćdziesięciu latach od rodzimej premiery wreszcie pojawia się także w Polsce.
„Katalog festiwalowy” to 168 stron najlepszych historii obrazkowych wybranych spośród prac nadesłanych na międzynarodowy konkurs na krótką formę komiksową towarzyszący 31. Międzynarodowemu Festiwalowi Komiksu i Gier w Łodzi. Zróżnicowana technika i różnorodna tematyka opowieści sprawiają, że w tym zbiorze polskich i zagranicznych opowieści każdy miłośnik komiksu znajdzie coś dla siebie.
Drugi tom majestatycznie zamyka płomienną epopeję polityczną autorstwa Roxanne Moreil i Cyril Pedrosa. Tradycyjny epos ze swoim herosem ustępuje miejsca opowieści o pełnej namiętności bohaterce, a średniowieczna baśń przekształca się w przypowieść społeczną.
Komiksowe opowieści o kobietach, które potrafiły postawić na swoim. Tom 2 to długo wyczekiwana kontynuacja publikacji wydanej przez wydawnictwo Bęc Zmiana w 2018 roku.
Czy pozbawiony wszelkiej pomocy, ostatni Wizygot sięgnie po wszechpotężną, ale podstępną broń, której przysięgał nie używać: zbroję X-O Manowar?
Potworna kolekcja zawiera trzy opowieści: Stwierdziła: zgon, Ghul i Dr Makabra. Wszystkie stanowią elementy mrocznego, niebezpiecznego uniwersum.
Wyrostek przenosi się nagle do innego świata, gdzie spotyka pogodnego banitę, Kleksa. Oboje stają się dla siebie długo wyczekiwanymi, bratnimi duszami. Razem przeskakują pomiędzy wymiarami, ale okazuje się , że największe wyzwanie czeka na nich w domu – muszą się tam zmierzyć z własnymi obawami.
Niesłychana gratka dla wszystkich fanów twórczości Mistrza Tadeusza Baranowskiego! Prezentowane w tym albumie prace Tadeusza Baranowskiego publikowane były w latach 1984-1987 w belgijskim piśmie komiksowym „Tintin”.
Dziewiąty tom filozoficznych przypowieści o kocie, rabinie i pięknej Zlabii to komiksowa lektura obowiązkowa.
Alternatywna historia, w której Canarinhos dostają łupnia, a narodowym problemem staje się konflikt między dyrektor sportową a dobrym duchem zespołu, to historia której nie powstydziliby się twórcy serialu „Black Mirror”.
Komiks, który bez przesady zaliczyć można do Top 3 portugalskich komiksów historycznych. Salazara już nie ma, podobnie nie ma mostu jego imienia, przemianowanego po 1974 roku na „most 25 Kwietnia”, czyli most Rewolucji Goździków.
W dwudziestym pierwszym epizodzie swej kultowej serii belgijski mistrz komiksu Hermann ponownie łączy wartką, pełną dramatycznych zwrotów akcję z mistrzostwem w sugestywnym kreowaniu futurystycznej wizji świata.
Po raz pierwszy w życiu Noel jest zdany tylko na siebie. Również pierwszy raz żyje wśród tylu innych ludzi. Komu może zaufać? Kogo lubi? Kto się w nim zakochał?
Kolejny tom serii Szósty rewolwer. To nie tylko świetna mieszanka popularnych motywów. To doskonały przykład tego, jak genialne pisarstwo i ilustracje wynoszą komiksy ponad jakiekolwiek inne medium. (Matt Kindt, Mind MGMT)
G.H. Fretwell, drugorzędny angielski pisarz, wyrusza w trasę promocyjną swojej najnowszej powieści. Liczy na świetne recenzje krytyków literackich, tłumy na spotkaniach i na to, że w końcu przebije się do pisarskiej pierwszej ligi, gdzie czekają na niego splendory i wielkie pieniądze. Niestety szybko się okazuje, że nic nie idzie zgodnie z planem, a podróż zamienia się w koszmar.
W obyczajowo odważnych „Niedoskonałościach” Adrian Tomine, jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców komiksów, mistrzowsko porusza się po polu minowym damsko-męskich i międzyludzkich relacji.
Najnowszy komiks Marii Rostockiej, współautorki „Niedźwiedzia, kota i królika".
Najnowszy komiks Michała „Śledzia” Śledzińskiego, autora słynnego „Osiedla Swoboda”, czy „Na szybko spisane”. Kontynuacja szalonych przygód załogi statku kosmicznego Śpiący Prosiak, który to statek wciąż jest w posiadaniu Papugaty, międzygwiezdnego łotra i pirata.
„Pełno tu tego, na co wyczekiwali wszyscy czytelnicy: dzieci, przygód, szalonej superbohaterszczyzny, łotrów i tajemnic składających się na kolejną przebojową opowieść o znajomym świecie Hargreevesów”. PopCultHQ
Oto kolejny tom pełnej humoru i zapierającej dech w piersiach akcji, która wywoła uśmiech na twarzy każdego, nawet najbardziej wybrednego czytelnika…
Komiksy powstały na przełomie XIX i XX wieku, ale niektórzy badacze doszukują się ich początków nawet w średniowieczu. Współczesne komiksy mają zazwyczaj formę albumu, zeszytu lub powieści graficznej. Czasami przyjmuje się, że powieść graficzna to utwór o większych walorach artystycznych niż „zwykły” komiks, jednak to rozróżnienie nie jest powszechnie obowiązujące - wynika z negatywnych skojarzeń, jakie niekiedy wiążą się z komiksami.
Naszym zdaniem komiksy to utwory nie mniej wartościowe niż standardowe książki i mamy w naszej księgarni bogatą ich ofertę. Proponowane przez nas komiksy zadowolą miłośników w różnym wieku i o różnych upodobaniach - zarówno tych, którzy liczą na czystą rozrywkę, jak i tych, którzy wolą komiksy na poważne tematy. Coś dla siebie znajdą również wielbiciele mangi.
W naszej ofercie znajdziesz komiksy wydane m.in. przez Kulturę Gniewu, Timof, Kotori, Non Stop Comics, Centrum Architektury, Wydawnictwo Granda, Taurus Media i Kboom.