Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Miłosierdzie lekarstwem duszy Stanisław Haręzga motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Miłosierdzie lekarstwem duszy

KS. HARĘZGA STANISŁAW

978-83-7720-651-5

Nowy

PETRUS

15 egz.

Rozważania biblijne

Więcej szczegółów

32,90 zł

47,00 zł

-30%

Autor KS. HARĘZGA STANISŁAW
Rok wydania 2022
Ilość stron 168
Szerokość (mm) 136
Wysokość (mm) 197
Grzbiet (mm) 18
Wymiary 136 x 197 x 18 mm
Oprawa twarda
Wydawca PETRUS

Początki tej książki sięgają biblijno - modlitewnych spotkań, jakie odbywały się w przemyskiej katedrze i były poświęcone uczynkom miłosierdzia względem duszy. Materiały z tych spotkań, uzupełnione kilkoma kwestiami, dotyczącymi właściwego rozumienia i praktyki chrześcijańskiego miłosierdzia, stały się podstawą niniejszej publikacji. Jej aktualność uzasadnia coraz większe zaniedbywanie duchowej sfery człowieka i jego związku z Bogiem, kosztem czysto ziemskich, doraźnych i ideologicznych założeń.

W prezentowanych rozważaniach biblijnych zwrócimy uwagę na praktykę uczynków miłosierdzia względem duszy. W kolejności będą to uczynki wynikające z siedmiu katechizmowych wezwań: grzeszących upominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i umarłych.

Każdy, kto sięgnie po niniejszą publikację, będzie mógł przekonać się, jak ogromne pole do działania istnieje w przestrzeni miłosierdzia, jakiego potrzebuje dziś świat. Życzeniem autora jest, aby ta lektura umocniła w Czytelnikach starania o swe duchowe piękno i zachęciła do pełnienia miłosierdzia, wobec ludzi potrzebujących duchowego uzdrowienia.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Miłosierdzie lekarstwem duszy

Miłosierdzie lekarstwem duszy

Rozważania biblijne

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii