Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Ekologia w komunikowaniu religijnym Zobacz większe

Ekologia w komunikowaniu religijnym

PASTWA RAFAŁ JAKUB

978-83-7306-938-1

Nowy

TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

7 egz.

Tematyka ekologiczna na łamach głównych katolickich tygodników opinii w Polsce w kontekście ogłoszenia encykliki „Laudato si'”.

Więcej szczegółów

23,73 zł

33,90 zł

-30%

Autor PASTWA RAFAŁ JAKUB
Rok wydania 2020
Ilość stron 166
Wymiary 148 x 206 mm
Oprawa miękka
Wydawca TOWARZYSTWO NAUKOWE KUL

Rafał Jakub Pastwa zagadnienie obecności problematyki ekologicznej w mediach czyni głównym przedmiotem zainteresowania w swojej książce. Koncentruje się on na głównych katolickich tygodniach opinii, które docierają do setek tysięcy czytelników w naszym kraju i mają możliwość kształtowania ich poglądów i przekonań. Prezentując w określony sposób różne tematy dotyczące relacji między człowiekiem i środowiskiem naturalnym, mogą wzmacniać postawy proekologiczne oraz kształtować rozwiniętą świadomość problemów związanych z ochroną środowiska i moralnymi zobowiązaniami człowieka wobec świata natury.

Z recenzji dr. hab. Dariusza Wadowskiego, KUL

Niewątpliwym atutem tej książki jest w tym kontekście interdyscyplinarny charakter. Autor sprawnie i z dużą erudycją porusza się po kilku zrębach problemowych, z powodzeniem operuje kategoriami zaczerpniętymi z kilku różnych dyskursów: religijnego, medioznawczego oraz ekologicznego, łącząc je za pomocą spójnej argumentacji w jeden ścisły węzeł. W tym kontekście wybór materiału badawczego wydaje się w pełni przemyślany, bo Autor konsekwentnie spogląda na wybrane czasopisma z perspektywy, która każe mu tropić związki między papieską encykliką a rodzimym dyskursem prasowym.

Z recenzji dr, hab. Aleksandra Wójtowicza, prof. UMCSNa razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Ekologia w komunikowaniu religijnym

Ekologia w komunikowaniu religijnym

Tematyka ekologiczna na łamach głównych katolickich tygodników opinii w Polsce w kontekście ogłoszenia encykliki „Laudato si'”.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii