Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Krzyk nieśmiertelności Daniel Sypniewski motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Krzyk nieśmiertelności

SYPNIEWSKI DANIEL

978-83-66664-94-4

Nowy

SORUS

25 egz.

Jeleń szlachetny, któremu towarzyszymy od narodzin aż do… nieśmiertelności, to bohater tej niezwykłej książki-albumu.

Więcej szczegółów

68,00 zł

100,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor SYPNIEWSKI DANIEL
Rok wydania 2022
Ilość stron 48
Szerokość (mm) 216
Wysokość (mm) 305
Grzbiet (mm) 10
Wymiary 216 x 305 x 10 mm
Oprawa twarda
Wydawca SORUS

Jeleń szlachetny (łac. Cervus elaphus), któremu towarzyszymy od narodzin aż do… nieśmiertelności, to bohater tej niezwykłej książki-albumu. Autor starał się tak przedstawić etapy życia jednego z największych ssaków zamieszkujących Polskę, aby zainteresować czytelnika tym wcale nie tak popularnym tematem. Stąd wiele informacji na temat bytowania, zwyczajów i rytuałów tych wspaniałych zwierząt.

Towarzysząc jeleniowi szlachetnemu, autor jednocześnie zawraca uwagę na fakt, jak krucha i ważna dla dobrostanu człowieka jest przyroda. Daniel Sypniewski przychodził na rykowisko przez kilka lat, obserwując jelenie. Z czasem zaczęło mu towarzyszyć przekonanie, że zwierzęta te go akceptują i pozwalają się podglądać. Dzięki temu Krzyk nieśmiertelności wzbogacają nietuzinkowe zdjęcia, których trudno szukać w innych czasopismach lub książkach przyrodniczych. W każdy kadr autor włożył mnóstwo serca i czasu.

Daniel Sypniewski – miłośnik przyrody, publicysta, fotograf natury, numizmatyk i kolekcjoner antyków, człowiek o wielu pasjach. Wędkuje, wędruje po wielkopolskich lasach, obserwuje dzikie zwierzęta, amatorsko zajmuje się astronomią i archeologią, którą zaszczepił swej córce Nell, studiującej z dużym powodzeniem archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Młodszy syn Jonasz przejawia także zainteresowania ojca, a troje pasjonatów wspiera Ewa – cierpliwa żona i mama.

Daniel Sypniewski swoje niezwykłe spotkania z przyrodą zatrzymuje w fotograficznym kadrze, czego wynikiem są autorskie wystawy m.in. w poznańskim World Trade Center, Ogrodzie Botanicznym, Ośrodku Przyrodniczym FotoNatura w Czerwonaku. Od lat dzieli się wiedzą, doświadczeniem i wrażeniami na łamach ogólnopolskiego czasopisma „Poznaj Swój Kraj”, pism wędkarskich – „Wędkarstwo Moje Hobby”, „Wędkarski Świat”, lokalnych gazet i portali internetowych o tematyce krajoznawczej, turystycznej i wędkarskiej. Łączy go kilkuletnia współpraca z portalem regionalnym wielkopolska-country.pl, na którym można przeczytać artykuły jego autorstwa o ciekawych miejscach w regionie, opowiedziane barwnym językiem, dowcipnie i z dużym ładunkiem emocjonalnym.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Krzyk nieśmiertelności

Krzyk nieśmiertelności

Jeleń szlachetny, któremu towarzyszymy od narodzin aż do… nieśmiertelności, to bohater tej niezwykłej książki-albumu.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii