Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Polacy w Chicago Zobacz większe

Polacy w Chicago

RED. WALASZEK ADAM

978-83-65248-39-8

Nowy

MUZEUM HISTORII POLSKI

10 egz.

Doświadczenie imigranta: integracja, izolacja, asymilacja

Więcej szczegółów

24,50 zł

35,00 zł

-30%

Autor RED. WALASZEK ADAM
Rok wydania 2021
Ilość stron 364
Szerokość (mm) 165
Wysokość (mm) 235
Grzbiet (mm) 20
Wymiary 165 x 235 x 20 mm
Oprawa miękka
Wydawca MUZEUM HISTORII POLSKI

Pierwsze wzmianki o Polakach w Chicago pochodzą z lat 30. XIX wieku. Nasilenie polskiego osadnictwa w tym mieście nastąpiło po 1850 roku i odtąd było kilka fal polskiej emigracji do Stanów Zjednoczonych. Dziś na obszarze metropolitalnego Chicago mieszka w przybliżeniu 800 tysięcy osób o polskich korzeniach. Ta olbrzymia, zróżnicowana polska diaspora jest od wielu dziesięcioleci obiektem badań i opracowań naukowych – i wciąż budzi żywe zainteresowanie historyków licznych specjalności, socjologów, antropologów społecznych.

Zgromadzone w tomie artykuły i szkice nie tworzą syntezy polskich losów w Chicago. Wybrane wycinki rzeczywistości mówią jednak wiele o złożoności doświadczeń osób polskiego pochodzenia w kolejnych okresach rozwoju miasta. Ukazują tkankę społeczną Polonii – dawną i obecną – oraz dynamikę jej przemian.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Polacy w Chicago

Polacy w Chicago

Doświadczenie imigranta: integracja, izolacja, asymilacja

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii