Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Smutek mamuta Prawie wszystkie mity świata Rozmowy z Jędrkiem Zobacz większe

Smutek mamuta Prawie wszystkie mity świata Rozmowy z Jędrkiem

JAŁOCHOWSKA EWA

978-83-62795-88-8

Nowy

NISZA

20 egz.

29,24 zł

43,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor JAŁOCHOWSKA EWA
Rok wydania 2019
Ilość stron 298
Wymiary 150 x 235 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Oprawa miękka
Wydawca NISZA

"Smutek mamuta” jest książką marzeniem, bo powstała z tęsknoty za lepszym i mądrzejszym światem. Takim, który nie tylko akceptuje różnorodność, lecz także ją poznaje, czyni z niej wartość i przewodnika. Jest zaproszeniem do ogniska, przy którym w dawnych czasach siadali nasi przodkowie i opowiadali sobie historie. Te małe, codzienne, ale i te większe. Historie o wojownikach, o potworach, strachu, nadziei, początku i końcu, czyli o tym, z czym człowiek mierzy się do dziś. Z tych historii i ich wspólnego przeżywania powstały kiedyś mity. 

Dzisiaj, gdy świat stał się jeden, dawne ognisko znacznie się powiększyło. Mamy okazję usiąść przy nim wszyscy i podzielić się opowieściami rodziców i dziadków, poznać nowe i pokochać łączącą nas różnorodność.
Jędrek i jego mama już przy nim siedzą, rozmawiają o tradycjach i religiach świata, niektórych bardzo starych, jak opowieści Sumerów, Żydów, Persów, poprzez wierzenia chińskie i japońskie, baśnie syberyjskie, Innuitów, muzułmanów, Indian, a nawet Słowian. Nie jest to jednak zwykła rozmowa. Dawne opowieści budzą się. Baśń ożywa. Wychodzą z niej owady giganty, hinduskie potwory, a nawet sam twórca psychoanalizy, Zygmunt Freud. Magia działa.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Smutek mamuta Prawie wszystkie mity świata Rozmowy z Jędrkiem

Smutek mamuta Prawie wszystkie mity świata Rozmowy z Jędrkiem

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii