Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Dzień alpagi i inne opowieści z Pragi Zobacz większe

Dzień alpagi i inne opowieści z Pragi

DYJASIŃSKI MARCIN

978-83-953325-0-0

Nowy

ŚWINIODZIK

8 egz.

20,00 zł

25,00 zł

-20%

Autor DYJASIŃSKI MARCIN
Ilość stron 148
Format 125 x 200 mm, oprawa miękka
Rok wydania 2019
Wydawca ŚWINIODZIK

Bohaterami opowiadań są zapijaczeni rycerze okrągłego (plastikowego) stołu, których Brytanią jest Praga, Kamelotem bar przy rondzie Starzyńskiego, gdzie piwo kosztuje dziesięć groszy więcej niż w sklepie, a gralem butelka alpagi. To historie o potrzebie rytuału i autentyczności w świecie, który nie poddaje się upiększającym zmianom i rewitalizacji.

Opowiadania połączone są rondem (Starzyńskiego ) i w rondo. Na jednym planie odbywa się wędrówka bohaterów po lewobrzeżnej Warszawie, nieco bezładne kręcenie się w kółko właśnie, a na drugim są historie ludzi związanych z barem Rondo przy rondzie Starzyńskiego, gdzie część z nich i tych dwóch pierwszoplanowych bohaterów obchodzi święto zwane Dniem Alpagi. Nastroje opowieści mieszają się, żart przechodzi w smutek i tragedię, a wszystko kończy się czymś, co ma kształt wiersza – lamentu jednego z bohaterów.

Marcin Dyjasiński - urodził sie w Warszawie, wychował i mieszkał na Pradze, a teraz mieszka na Magurce Wilkowickiej w Beskidzie Małym. Dziennikarz, dramatopisarz, autor opowiadań "Tam gdzie pogrzebany jest pies"

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Dzień alpagi i inne opowieści z Pragi

Dzień alpagi i inne opowieści z Pragi

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii