Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Szatański pomiot Zobacz większe

Szatański pomiot

NAGY ZOLTAN MIHALY

978-83-64375-48-4

Nowy

WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

Wydanie w języku polskim

Więcej szczegółów

24,50 zł

35,00 zł

-30%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor NAGY ZOLTAN MIHALY
Rok wydania 2021
Ilość stron 188
Szerokość (mm) 128
Wysokość (mm) 211
Grzbiet (mm) 14
Wymiary 128 x 211 x 14 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

Poetycka opowieść o losach młodej Węgierki z Zakarpacia, na której życiu cieniem położyły się burzliwe dzieje regionu, naznaczone wkroczeniem Rosjan w końcu II wojny światowej oraz deportacjami węgierskiej ludności do Związku radzieckiego - tzw. "maleńkij robot". Zhańbiona przez sowieckich żołnierzy i wzgardzona przez wiejską społeczność Eszter postanawia - wbrew obawom i lękowi - urodzić nieślubne dziecko i zawalczyć o miłość swojego życia.


Zoltán Mihály Nagy (ur. 1949 r. w Mużijewie/ Nagymuzsaly) - poeta, prozaik, redaktor, jeden z ważniejszych reprezentantów literatury węgierskiej tworzonej w Zakarpaciu w Ukrainie. Laureat m.in. Nagrody im. Attili Józsefa (2005) i Sándora Máraiego (2021). Debiutował tomem wierszy Dolgok igézetében (1983, Pod urokiem rzeczy). Uznanie na Wegrzech przyniosła mu powieść poetycka Szatański pomiot (1991). Jej kontynuację stanowią tytuły: Tölgyek alkonya (1996, Zmierzch dębów) i A teremtés legnehezebb napja (2004, Najtrudniejszy dzień stworzenia). Mieszka w Popovie/ Csonkapapi na pograniczu ukraińsko-węgierskim.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Szatański pomiot

Szatański pomiot

Wydanie w języku polskim

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii