Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek Zobacz większe

Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek

BABKINA KATERYNA

978-83-64375-45-3

Nowy

WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

38 egz.

Wydanie w języku polskim

Więcej szczegółów

21,00 zł

30,00 zł

-30%

Autor BABKINA KATERYNA
Rok wydania 2021
Ilość stron 100
Szerokość (mm) 127
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 7
Wymiary 127 x 210 x 7 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

"Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek" to seria opowiadań ułożonych w jedną historię pięciu rodzin, których dzieci spotykają się w szkole 1 września w pierwszym roku niepodległości Ukrainy i pozostają przyjaciółmi na całe życie.

"Wtedy wysoka dziewczynka mrugnęła rezolutnie i puściła rękę swojego sąsiada z ławki, który zdążył zapomnieć nawet o swoich wątpliwościach, na tyle wszystko to było dla niego nowe i niepojęte, i przesunęła cienkimi palcami po kołnierzyku Liliczki. Z kołnierzyka odpięła plastikową myszkę, błyszczącą szarą broszkę z elementami różu, i podała ją na dłoni zapłakanemu chłopczykowi. - To dla ciebie - powiedziała. - Prezent. Przestań płakać, proszę. Przestań natychmiast. I on, zdaje się, przestał. Może nie od razu, ale na pewno przestał."


Kateryna Babkina (ur. 1985 w Iwano-Frankiwsku) - ukraińska pisarka, dziennikarka, scenarzystka i menedżerka kultury. Autorka kilku tomików poezji (debiut "Ognie św. Elma", 2002), powieść "Sonia" (2013), zbiorów opowiadań, książek dla dzieci, a także scenariuszy filmowych oraz sztuki "Hamlet Babylon", wystawianej w Kijowie, Genewie i Wiedniu. Jej twórczość tłumaczona jest na angielski, czeski, francuski, hiszpański, niemiecki, szwedzki, rumuński, rosyjski i hebrajski. Nakładem wydawnictwa Warsztatów Kultury ukazały się zbiór opowiadań "Szczęśliwi nadzy ludzie" oraz powieść "Sonia", obie książki w tłumaczeniu Bohdana Zadury.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek

Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek

Wydanie w języku polskim

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii